Lonhargan

2 minuty czytania

Opis

Lonhargan jest dosyć długim mieczem jednoręcznym. Jego ostrze sięga prawe 1,3 metra, zaś rękojeść wykonana została z dziwnego, ale bardzo miłego w dotyku materiału, dodatkowo jest niezwykle wytrzymały. Nie da się w żaden sposób zedrzeć z rękojeści. Łatwo się go trzyma i nie wyślizguje się z ręki. Ostrze stworzono z jeszcze dziwniejszego tworzywa. Ma kolor metaliczny, chociaż połyskuje na zielono. Daje to bardzo dziwny efekt. Miecz jest jednosieczny, posiada również zaostrzony koniec.

Historia

Miecz ten został wykuty przez elfy, jeszcze przed wojną z krasnoludami. Powstał w niewielkiej kuźni w Królestwie elfów, aczkolwiek jego twórcą był półelf. Nie przyznawał się do swojego pochodzenia, a wygląd, bardziej przypominający elfa niż człowieka, służył mu za osłonę.

Jego ojciec był bardzo dobrym rzemieślnikiem, kowalem – jednym z najlepszych, którzy żyli w tamtych czasach. Rodzinne miasteczko rodziciela zostało zaatakowane przez, często wtedy spotykany, oddział goblinów. Uratowała go elfka, wyjątkowo ładna i silna. Bardzo się ze sobą zaprzyjaźnili, co jak na tamte czasy było czymś dziwnym. Dosyć szybko przyjaźń zamieniła się w znacznie gorętsze uczucie. Z tego związku powstał właśnie dzielny Kowal Magii – Lonhirgen. Nie wiedział o swoich niezwykłych umiejętnościach, był tak jak jego ojciec, dobrym kowalem.

Po śmierci ojca, wyruszył wraz z matką do Królestwa Elfów, gdzie żył spokojnie, pracując jako kowal w małym zakładzie, póki nie dostał ważnego zadania. Sam książę chciał kupić od niego miecz, cena miała być uzależniona, od jakości wykonanej pracy. Lonhirgen bardzo się tym przejął i od razu zaczął kuć miecz, wkładając w to całe swoje serce. Do dziś nie wiadomo jakich materiałów użył, tworzył go prawie dwa lata.

Gdy książę odebrał swój miecz okazało się, że próba, której go poddał przerosła jego nawet najśmielsze oczekiwania. W nagrodę nadał Lonhirgenowi tytuł szlachecki, pałac, wojsko i rozległe tereny. Chciał również nazwać miecz na jego cześć, jednak w wyniku pomyłki został nazwany Lonhargan, nie Lonhirgen. Miecz odtąd należał do rodziny królewskiej, przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Było tak do czasu wojny z krasnoludami. Potomek królewski dowodzący akurat małym oddziałem zwiadowców, natknął się na potężną grupę krasnoludów. Wygrał przeżywszy sam, jednak stracił miecz, upuszczając go w przepaść. Od tego czasu wszelka wieść o mieczu zaginęła, a i tę historię zna niewielu.

Właściwości

Jest to potężna broń. Jedynym ograniczeniem posiadacza jest charakter – dobry lub praworządny.

  • 1. WW +20
  • 2. Obr. +2
  • 3. Wzbudzanie strachu w przeciwniku poniżej 3 m
  • 4. W nocy daje (zielonkawe) światło jak świeca
  • 5. Postać staje się heroicznym przywódcą: Op +10, CP +20

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...