Strzały Lasu

2 minuty czytania

Oprócz trup Tancerzy Wojny, przez lasy Starego Świata wędruje inny jeszcze rodzaj obrońców puszczy. Niejedna opowieść o nadlatujących znikąd leśnych strzałach to właśnie efekt działania elfich łuczników.

Elfi łucznicy działają w niewielkich grupkach lub samotnie, przemierzając lasy i likwidując pałętające się po nich plugastwo. Nie wychodzą z ukrycia, atakując, i przeważnie starają się uniknąć walki wręcz, chyba że współpracują z Tancerzami Wojny, którzy wezmą na siebie odium bezpośredniego starcia.

Elfi łucznicy nazywani są Strzałami Lasu. Ich grupy zaś przezwane zostały “kołczanami” przez jakiegoś złośliwego krasnoluda. Jak każda głupia nazwa, także i ta łatwo się przyjęła, i teraz nawet same elfy mówią o oddziale Strzał Lasu “kołczan”.

Schemat rozwoju
SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
- - +40 - +1 +2 +30 +1 +10 +10 +20 - - -

Umiejętności

(nowa:)Skuteczny strzał – dysponujący tą umiejętnością bohater może strzelać we wrażliwe części ciała celu, co odzwierciedlane jest zwiększoną o 1 Siłą Efektywną jego strzału. Nie można używać jej jednocześnie z Przycelowaniem.

(nowa:)Przycelowanie – tej umiejętności można użyć tylko strzelając na krótki dystans i tylko z elfiego łuku. Strzelający może dzięki niej trafić w specjalnie wrażliwą część ciała. Strzał taki wymaga jednak skupienia, zabiera więc dwa ataki strzeleckie zamiast jednego. W czasie obliczania efektu strzału nie bierze się pod uwagę pancerza, nawet magicznego i naturalnego, zaś Wt celu zmniejszana jest o tyle punktów, ile razy strzelający wykupił umiejętność “Przycelowanie” Nie można w ten sposób sprowadzić Wt celu do liczby mniejszej od 1. “Przycelowanie” nie może być łączone z umiejętnością Skuteczny Strzał.

(nowa:)Szybki strzał – pozwala strzelić dwa razy w rundzie, o ile postać posiada przynajmniej 2 Ataki. Drugi strzał ustawiany jest w kolejności w rundzie według połowy inicjatywy.

 • Celny strzał
 • Broń specjalna – długi łuk
 • Broń specjalna – elfi łuk
 • Cichy chód – na wsi
 • Ukrywanie się – na wsi
 • Tropienie
 • Uniki
 • Ucieczka

Przedmioty
 • Długi lub elfi łuk + strzały
 • Skórzana zbroja
 • Elfi płaszcz

Profesje Wejściowe

Gajowy, Strzelec, Traper, Myśliwy

Profesje Wyjściowe

Balistyk, Szpieg, Zwiadowca

Skuteczni strzelcy

Prawdę mówiąc, umiejętność skuteczny strzał powinna należeć się nie tylko Strzałom Lasu, ale też paru innym profesjom związanym z atakowaniem na dystans, mianowicie: Łucznikowi, Balistykowi, Bombardierowi. Zwróć jednak uwagę, że otrzymują ją tylko profesje zaawansowane – i niech tak pozostanie.

Trafienia krytyczne w walce – nie tylko strzeleckiej

I jeszcze jeden szczegół, o którym zapomnieli panowie z GW: chodzi o efekty trafienia krytycznego. Proponuję po trafieniu krytycznym stosować ZAWSZE test CP trafionego. Nie zdany oznacza, że delikwent nie ma już ochoty na dalszą walkę – będzie uciekał lub błagał o litość. Jednak uwaga: osobnicy i istoty podatne na furię, jeżeli zdają taki test, automatycznie wpadają w furię.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...