Kosynier

2 minuty czytania

Jest to profesja podstawowa nie posiadająca żadnych ograniczeń rasowych, jednak tylko osoby wiejskiego pochodzenia mogą zostać kosynierami.

Kto powiedział, że wojownikiem może zostać tylko szlachcic lub mieszczanin??? Ten ktoś się mylił!!! Przecież zdarza się, że wiejski wojownik jest o wiele potężniejszy od jakiegoś tam (oczywiście nie bylejakiego) szlachcica. Tylko ze względu na niedobór pieniędzy na wsiach nie ma odpowiedniej ochrony przed najazdami. Właśnie dlatego estalijskie wioski postanowiły zbierać pieniądze na wyszkolenie zdolnych, zawziętych i walecznych wieśniaków – i w ten właśnie sposób powstał zalążek i pierwsze jednostki kosynierów. Jednak pieniędzy brakowało, a estalijski rząd nie chciał nic a nic odstąpić wioskom ( woleli wydawać pieniądze na rozwój miast i techniki ). Wieśniacy za swoje ostatnie pieniądze opłacili obrońców i skrybów, po czym wysłali listy do Bretoni i północnych państw Starego Świata. Odpowiedź była szybka i jednoznaczna: NIE! Estalijscy wieśniacy wysłali jeszcze list do Kislevu. Tym razem odpowiedź była pozytywna. Kislev zgodził się dofinansować te szkolenia, pod warunkiem, że podadzą im w jaki sposób to realizują właśnie tak rozeszło się to do wszystkich potęg na świecie. Niestety mieszczanie i szlachta byli temu przeciwni. Przez co nauki te stały się nielegalne i zmniejszyła się ilość szkół dla kosynierów końcu zostały zorganizowane poszukiwania mające na celu pozbycie się wszelkich szkół tego typu. W rok później zostały już tylko dwie: w Kislevie i Estali.

Po upływie kolejnego rok jedynie w Kislevie utrzymała się i legalizowała od tej pory już: "Elita Wiejskich Wojowników". Wszyscy chętni by stać się kosynierem musieli przybywać do Kislevu. Rozwój "EWW", sprawił też wzrost morale wojowników (przez napływ dużych sum pieniędzy).

Później często po ukończeniu szkoły wracali do swych wiosek, aby je chronić przed wszelkimi niebezpieczeństwami ich sile i skuteczności przekonały się osoby, które dotychczas grabiły wioski. Po spotkaniu z taką ochroną mieli mnóstwo czasu do namysłu nad swoim życiem, w krainie zwanej Krainą Morra...

Schemat rozwoju
SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
- +10 - - - +2 +10 +1 - +10 - - - -


Klasa zawodowa: Wojownik

Umiejętności
  • B.S. dwuręczna
  • Uniki
  • Cichy chód na wsi
  • Ukrywanie się na wsi
  • 75% na celny cios
  • 75% na silny cios
  • 50% na rozbrajanie

Profesje wejściowe: Zabijaka

Profesje wyjściowe: Zabójca

Przedmioty

Kosa

I WW O P
-10 - +2 -

Sierp

I WW O P
+10 - -2 -20

Osełka
Wiejskie ubranie
4k6 szylingów
k50 pensów
75% na małą chate na wsi (Jeżeli jest to pierwsza profesja w karierze bohatera.)

It is made by Dj Matrix and Assanos... Mój mejlik to: dj-matrix@go2.pl

Komentarze

0
·
Oto nadchodzi Bob Kowalski, przyszły wojownik, zabójca potworów, pogromca nieumarłych

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...