Centaur

2 minuty czytania

Klimat/teren: Lasy

Występowanie: Rzadkie

Organizacja: Plemię

Aktywność: Dzienna

Charakter: Neutralny

Ilość: 1 – 8

Punkty pancerza: 1

Specjalne ataki: Brak

Niewrażliwość magiczna: Brak

Wielkość: 2,4 – 2,7 m wzrostu

Centaury są leśnymi stworzeniami unikającymi spotkań z człowiekiem. Żyją na niezamieszkanych, rzadko uczęszczanych polanach. Centaura nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym stworzeniem. Jego górna część ciała, ramiona, ręce i głowa są ludzkie, podczas gdy dolna połowa wygląda jak u dużego, mocnego konia. Centaury mówią własnym językiem, a niektóre (10% z nich) potrafią rozmawiać w języku elfów.

Walka

Grupa centaurów jest zawsze uzbrojona, a ich przywódcy noszą tarcze. Połowa centaurów jest uzbrojona w dębowe maczugi (modyfikatory jak u korbacza), a jedna czwarta w łuki elfie, nosząc przy sobie 10 – 30 strzał. Pozostali członkowie grupy to przywódcy, używają tarcz i kopii. Centaury wykonują 3 ataki na rundę: jeden bronią i dwa kopytami.

Zachowanie

Centaury są stworzeniami lubiącymi towarzystwo innych stworzeń swojego gatunku. Większość plemion składa się z 3 do 20 rodzin. Siedzibą centaurów jest polana ukryta głęboko w lesie, dobrze zaopatrzona w bieżącą wodę. Centaury są uzdolnionymi ogrodnikami, znanymi z uprawiania pożytecznych roślin w pobliżu ich domostw. Jeśli centaury zostaną napotkane w swojej siedzibie, będzie się tam znajdować 2 – 12 samców, dwa razy więcej samic i 5 – 30 młodych. Samice i młode walczą tylko w walce na śmierć i życie, i tylko kopytami. Każde plemię posiada kapłana, traktowanego jako przywódcę i posiadającego czary kapłańskie 1 poziomu. Centaury żyją dzięki mieszance polowania, zbieractwa, rybołówstwa, rolnictwa i handlu. Mimo, że niechętnie zadają się z ludźmi, wiadomo że handlują z elfami, zwłaszcza winem i żywnością. Centaury dzielą czasami terytoria z elfami. Centaury bardzo różnie odnoszą się do intruza, w zależności od tego, kim on jest. Ludzie i krasnoludy są proszeni o opuszczenie terenu, niziołki i gnomy są tolerowane, a elfy mile widziane. Centaury zabierają skarby zabitych wrogów, w pełni świadome ich wartości. Większość samców ma przy sobie 2k6 zk, natomiast w skarbie plemienia mogą się znajdować nawet przedmioty magiczne. Przywódcy mają przy sobie dwa razy więcej pieniędzy. Mimo, że centaury są zasadniczo neutralne, to pod wpływem alkoholu stają się chamskie i agresywne. Są także niezwykle opiekuńcze w stosunku do swoich samic i młodych. Centaury są raczej spokojne, ale reagują agresją w obliczu zagrożenia ich stylu życia.

Statystyka Centaura*

SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
8 23 33 4 4 15 55 3 40 25 40 30 30 33

*Samice i młode wszystkie cechy jednocyfrowe mają o 1 niższe, dwucyfrowe o 10 niższe.

Statystyka Centaura Przywódcy

SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
8 33 43 5 5 17 55 3 40 45 45 30 30 43

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...