Bronie Magiczne i Normalne

4 minuty czytania

Zdradziecki sztylet

Jest to mechanizm przeznaczony dla zabójcy, ale inni też mogą się nim posługiwać. Aby w pełni wykorzystywać go nie raniąc się przy tym trzeba zdobyć umiejętność broń specjalna – zdr.sztylet. Można się nauczyć samemu ponosząc pewne obrażenia lub zasięgnąć porady u specjalisty, ale tak czy inaczej nauczenie się używania tej broni będzie drogo kosztowało (w sensie zdrowotnym). Cała trudność polega na tym, że powinno używać się go w ręce w której nie trzymamy miecza (dotyczy to walki), oczywiście nie dotyczy to tych, którzy mają umiejętność oburęczność. Zastosowanie się do tej zasady daje bohaterowi +1 do A – po zamachnięciu się mieczem pozostaje ręka ze zdr. sztyletem i można nim zadać drugi cios. Ale zdr. sztylet jest przeznaczony bardziej do morderstwa z zaskoczenie lub do obrony jednak może być używany z powodzeniem także w normalnej walce.

Budowa

Jest mechanizm sprężynowy (uruchamiany ukrytym przyciskiem w okolicach dłoni) wmontowany w metalową rurę, zaokrągloną lub płaską co zależy od rodzaju sztyletu. Do środka w montowany jest specyficzny sztylet o długości ok. 40cm (tyle co rura) co zależy od długości ręki. Nim dłuższa ręka tym dłuższy może być sztylet. Broń jest przymontowywana do ręki. Są dwa rodzaje tej broni: – z ostrzem wysuwanym do przodu – z ostrzem wysuwanym do tyłu.

Podsumowanie

Broń ta używana dobrze jest bardzo niebezpieczna, ale używana nieprawidłowo, szczególnie wersja z ostrzem wysuwanym do tyłu, może być groźna dla właściciela. Sztylet ten jest rzadko spotykany i najczęściej jest robiony na zamówienie, na miarę. Oczywiście istnieją sztuki uniwersalne, ale są naprawdę trudno dostępne.
Na koniec chciałbym podkreślić, że nie jest to broń łatwa do nauki, ale gdy już się potrafi nią posługiwać jest śmiertelna. Teraz nastąpi pewna rada dla MG: wcale nie musisz ułatwiać bohaterom nauki, wprost przeciwnie, niech się trochę okaleczą!

Rękawica walki

Jest to normalna rękawica skórzana. Różni się jedynie tym iż na wysokości kostek są w montowane małe ostrza (0,5-1cm) a od wewnątrz jest wyłożona surowcem/materiałem zabezpieczającym przed uszkodzeniem ręki podczas uderzenia. Najlepiej używa się ich podczas bijatyki jeśli nie ma w pobliżu kastetu, przydaje się także na torturach i oczywiście w normalnej bitwie lub podczas niebezpiecznych wypraw. Tą broń/ubranie można określić jako: uniwersalne narzędzie niezbędne do życia.

Obustronny miecz

Budowa

Po między ostrzami jest 15cm rączka. Z jej jednej strony odchodzi pierwsze ostrze a z przeciwnej strony drugie ostrze. Ostrza mają długość ok.50-60 cm, ale mogą być dłuższe lub krótsze (to zależy od stopnie zaawansowania w posługiwaniu się tą bronią). Jednak uniwersalnym rozmiarem jest właśnie 50-60 cm. Tak więc cała długość tego oręża wynosi trochę ponad metr.
Jeśli chodzi o występowanie to "miecz" ten występuje w małych ilościach a cena zależy od wykonania.
Występują także magiczne wersje, ale są niemal nie do zdobycia.

Bolas zaczepny

Jest bardzo podobny do normalnego a różni się tym, że na końcu, na kulach znajdują się małe ostrza (ok. 0,5 cm). Są niesamowicie ostre i jeśli ktoś oprócz zatrzymania przeciwnika pragnie zadać mu ból ta broń jest najlepsza. Niestety bolas zaczepny jest jeszcze rzadziej spotykany niż jego pierwowzór.

Gwiazdki

Chyba każdy oglądał filmy o wojownikach ninja i chyba nie muszę dalej nic pisać. Powiem tylko tyle: są małe, skuteczne i bardzo użyteczne.

Krótkie włócznie magiczne

Jest to włócznia o długości 1m w tym 25-30 cm ostrze. Jest czarna (ostrze również). Mimo, iż z pozoru nie różni się od innych kryje w sobie wiele siły. Jest doskonale wywarzona i lekka, a ostrze wykonane jest z najlepszych surowców. Jej lekkość jest zadziwiająca, nie waży więcej niż sztylet, a przy tym w locie jest bardzo stabilna (+5 do US). Tych włóczni jest tylko kilka i naprawdę trudno jest je zdobyć (większość znajduje się, dziwnym zrządzeniem losu, w miejscach zamieszkanych przez smoki i są przez nie ukryte tak samo jak inne świecidełka).
Oprócz tych włóczni znajdują się też pojedyncze sztuki o dużo większej mocy: – włócznia psychiki(+20 do SW, Int, Op); – włócznia siły (+5 do S, Wt); – włócznia śmierci (każde trafienie, bez względu na miejsce powoduje natychmiastową śmierć); – włócznia kameleona (trzymana powoduje niewidzialność właściciela na ile tylko chce i kiedy chce); – włócznia władzy (właściciel ma władzę nad umysłem każdej istoty na k4 dni).

Podsumowanie

Są to włócznie dające niesamowitą siłę i moc. Niestety są to tylko pojedyncze sztuki.

Jak je wykorzystać?

Bohaterom zlecono znalezienie jednej z nich lub sami wpadli na jej trop.
Jeśli nie chce Ci się zbytnio myśleć a masz dostęp do internetu to możesz na niektórych stronach znaleźć mój scenariusz czyli "legendę o 5 włóczniach".

Bomba zaczepna

Wszyscy chyba spotkali się (w grze) z bombami. Tak więc nie muszę nic wyjaśniać. Jedyną różnicą między normalną bombą, a bombą zaczepną jest to, iż ta druga jest w środku wypełniona kawałkami szkła i ostrych metali. Oprócz normalnego wybuchu ofiary zasypuje grad ostrych metali raniąc je. Jeśli ktoś przeżyje wybuch to nie ucieknie przed nimi. Oczywiście nie zginie od tego, ale może stracić oko lub po prostu jego twarz stanie się trochę czerwona (podobnie ręce i nogi).

Proca zaśnięcia

Jest to broń przeznaczona nie do mordowania lecz do usypiania. Budową przypomina normalną, ale jest trochę większa i ma większy zasięg. Nabojem do niej jest proszek służący do usypiania znajdujący się w szczelnej kulce ze specyficznego surowca, który uderzając o twardy przedmiot pęka a proszek roznosi się w powietrzu. Można pomyśleć, iż lepiej by było po prostu rzucić tą kulką ale nieraz nie da się tego zrobić np: gdy jest się za daleko – proca ma większy zasięg niż człowiek. Można też pomyśleć dlaczego by nie wsypać do kulki śmiertelnego proszku; niestety lub może na szczęście samemu kulki się nie zrobi gdyż aby ją wytworzyć potrzeba odpowiedniej ilości rzadko spotykanych substancji a osoby zajmujące się produkcją nie zdradzą składu (jest to wielką tajemnicą dla wszystkich oprócz wykonawców, których już nie ma dużo) i nie zniżą się do poziomu morderców i nie złamią reguły, która zabrania im wytwarzania śmiercionośnej broni.

Miecze dla konia

Jeśli koń jest w zbroi można zamówić do niej pewien mechanizm. Otóż jest to mechanizm sprężynowy polegający na tym, iż po naciśnięciu odpowiedniego "guzika" znajdujące się wzdłuż ciała konia miecze (po jednej i po drugiej stronie lub tylko z jednej) zostaną ułożone/wypchnięte do pozycji w poprzek. Koń jest całkowicie bezpieczny gdyż jest to przymontowywane jedynie do jego zbroi. Jest to bardzo skuteczna broń w walce na koniach. Niestety, profesjonalnie zajmuje się tym tylko jeden kowal z Altdorfu i nawet tam trudno go znaleźć. Broń trochę kosztuje, ale wierzcie mi opłaca się i to bardzo!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...