Hekatomb

2 minuty czytania

Hekatombowie byli kiedyś kapłanami w starożytnej cywilizacji Nehekhary, która zamieszkiwała obszary dzisiejszych Krain Umarłych i część dzisiejszej Arabii. Chaos jaki wprowadził Nagash i zła moc magii nekromantycznej wypaczyła ich ciała i dusze, i obróciła w przerażających ożywieńców. Dziś można ich spotkać jedynie w Krainach Umarłych i niektórych zapomnianych grobowcach w Arabii.

SZ WW US S Wt ŻW I A CP ZR INT OP SW OGD
5 48 48 4 4 11 40 1 48 28 48 66 66 0

Budowa ciała

Hekatombowie są 2,2 metrowej wysokości humanoidami. Ich ciała są wypaczone, lecz widać , że byli kiedyś ludźmi. Zamiast głów, na ramionach znajdują się duże ptasie czaszki ubrane w egipskie chusty (takie jak nosili faraonowie), a z tyłu głów wystają liczne, czarne dredy. Prawa dłoń została przemieniona w zakrzywione ostrze, a w lewej znajduje się laska czarodziejska. Na wyschniętym ciele znajdują się resztki ubrania i bandaży. W miejscach w których pękła skóra widać wyschnięte ścięgna i narządy wewnętrzne.

Charakter: Zły

Cechy psychologiczne

Odporni na wszelkie oddziaływania psychologiczne, wywołują strach we wszystkich istotach żywych i grozę w mających poniżej 3 metrów.

Punkty magii: 50

Zasady specjalne

Nie muszą być kontrolowani i mogą dowodzić innymi ożywieńcami jako ożywieńczy bohaterowie. Trafienie ma 45% szans na spowodowanie infekcji ran i 5% na spowodowanie grobowej zgnilizny. Hekatombowie posiadają umiejętność medytacji i mogą jej używać w celu odzyskiwania punktów magii. Posiadają specjalną zdolność ożywiania innych ożywieńców (ale tylko szkieletów, zombie i ghouli) znajdujących się w zasięgu 48 metrów od nich. Mogą nawet powołać do życia tych ożywieńców, którzy zostali zniszczeni – np. BG „zabije” szkieleta, a hekatomb zaraz go ożywi. Hekatombowie mogą ożywiać tego samego ożywieńca dowolną ilość razy, a jedno ożywienie zabiera 1 punkt magii i 1 rundę. Jeśli hekatomb zostanie zabity zwykłą bronią, powraca do życia po 3 miesiącach. Hekatomb zabity magiczną bronią lub magią nie powróci do życia, lecz jeśli zostanie zabity zwykłą bronią, a po „śmierci” przeszyty magiczną, powróci do życia, nawet jeśliby został przeszyty magiczną bronią nie wiem ile razy. Ponieważ ciało hekatombów jest bardzo suche, są oni łatwopalni.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...