Malal

2 minuty czytania

Malal nie jest zaliczany do boskiej rodziny. Jego pochodzenie jest nieznane, choć przypuszcza się, że wyłonił się z nieokiełznanej kipieli chaosu razem z innymi bogami. Lecz właśnie jego pochodzenie spowodowało, że od początku istnienia hołdował ideom anarchii i nieograniczenia. Malal jest bogiem-renegatem, wojującym z innymi bóstwami. W walce stosuje każdy dostępny podstęp, który pomoże mu w osiągnięciu celu. Popiera wszelkie przejawy anarchii i sprzeciwu ogólnie przyjętym wartościom. Patronuje buntownikom, bojownikom o niezależność, wolnomyślicielom. Jest najczystszym przejawem pierwotnej energii chaosu. Malal nie posiada ogólnie przybranego wyglądu- swym wyznawcom jawi się w takiej postaci, w jakiej chcą go widzieć. Jednak w postaci humanoidalnej ukazuje się jako wysoki, jasnowłosy o czerwonych oczach i niewielkich różkach na czubku głowy i szalonym spojrzeniu, jadący na czerwono-kasztanowym koniu o płonących ślepiach. Ubrany jest w czerwono-wiśniowe szaty. W dłoni trzyma potężną partyzanę, symbol oporu i buntu.

Charakter

Chaotyczny; jednak wyznawcy Malala doświadczają wahań charakteru- zjawiska wynikającego z czysto chaotycznej natury boga (tzn. wyznawca raz zachowuje się jak praworządny łowca czarownic, a raz jak zły banita, dbający tylko o siebie).

Symbol

Malal nie posiada konkretnego znaku. Faworyzuje jednak symbole zawierające motywy rozchodzących się strzał, wybuchów, pomalowanych na możliwie wszystkie kolory, najlepiej „gryzące się” (różowy i czerwony). Kształt i szczegóły pozostawiane są konkretnym wyznawcom. Kapłani Malala ubierają się dowolnie, według swego gustu i chęci. Noszą symbol boga w dowolnym miejscu.

Zasięg Kultu

Liczba wyznawców Malala jest niewielka i nie da się określić ich występowania, z uwagi na charakter boga.

Świątynie

Nie istnieją – każdy oddaje cześć bogu w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Malal ceni sobie czczenie go w samotności.

Przyjaciele i Wrogowie

Wszyscy bogowie, zarówno dobrzy, jak i źli. Malal walczy ze wszystkimi.

Dni Świąt

Brak. Każdy czci boga w wybrane przez siebie dni (jednak nie rzadziej niż co miesiąc). Sposób czczenia, również nie jest dokładnie określony – wyznawcy mogą w dowolny sposób okazywać swoją wiarę. Malal preferuje ofiary.

Wymagania Kultu

Malal jest zadowolony, gdy nowicjusz rekrutuje się spośród profesji o założeniach buntowniczych (podżegacz, banita).

Przykazania

Nowicjusze i kapłani powinni przestrzegać następujących przykazań:

  • Zabijać wyznawców innych bogów chaosu na równi z wyznawcami prawości.
  • Popierać bunt w każdej postaci.
  • Nigdy nie podporządkować się odgórnej władzy.
  • Walczyć z wszelką odgórną organizacją.

Używane Czary

Kapłani mogą używać wszystkich czarów odsyłających magii demonologicznej i wszystkich magii wojennej.

Umiejętności

Nowicjusze i Kapłani mogą wybrać jedną ze wszystkich umiejętności.

Próby

Opierają się na niszczeniu przejawów kultu innych bogów.

Błogosławieństwa

Malal pod tym względem jest bardzo skąpym bogiem. Wyznawcy muszą radzić sobie sami. Jednak jego błogosławieństwa są bardzo potężne i nadawane tylko najbardziej zasłużonym bojownikom.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...