Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Jak aktywować Wiedźmina 2?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Tytuł newsa mówi chyba sam za siebie – spróbujemy aktywować Wiedźmina 2 w wersji, która miała zapewnić zabawę jeszcze przed premierą.

witcher 2, wiedźmin 2

Jak też mogliśmy przeczytać, po północy 16 maja miał ruszyć proces aktywowania gry dla wszystkich, którzy postanowili nieco grosza wysupłać na EK. Samo szumne słowo "aktywacja" oznacza przede wszystkim połączenie z serwerami secuROM w celu sprawdzenia oryginalności posiadanej kopii gry. Dodatkowo mogliśmy zarejestrować grę i przygotować się do pobrania darmowego DLC. Przed północą okazało się jednak, że planowana godzina "0" ulegnie zmianie.

Kolejne aktualizacje i komunikaty zarówno na gram.pl, jak Twitterze czy stronie społeczności Wiedźmina 2, oznajmiły, że zagramy w EK przed świtem. Dopiero dosłownie przed chwilą (w chwili pisania tego newsa), czyli po 8 rano, ogłoszono, iż "odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie – proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin".

Nie trzeba chyba mówić, że wielu fanów niemal całą noc czekało na to, by rozpocząć swoją przygodę z Geraltem. Raz jeszcze na drodze stanęły im problemy, z którymi CD Projekt najwidoczniej nie do końca sobie radzi. Równie dobrze wściekły fan mógł zażądać zwrotu pieniędzy, gdyż nie otrzymał towaru w takiej formie, w jakiej się spodziewał. Cóż, miało być pięknie, a wyszło jak zawsze.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Premiera „Wiedźmina 2” już w ten wtorek. To ostatnie godziny oczekiwania na najnowsze przygody Geralta z Rivii, a panowie z CD Projekt RED dobrze wiedzą, że to idealnym moment na podsycenie atmosfery i podniesienie temperatury w naszych pokojach. Trzeba przyznać, że chłopcy odrobinę zaszaleli, bo zamiast przygotować jeden zwiastun premierowy, oni przyszykowali nam… aż pięć! Co najważniejsze i najsłodsze, wszystkie są wręcz genialnie zmontowane oraz robią nam skuteczny kipisz w mózgu.

wiedźmin 2

Tak, drodzy REDzi. Macie moje pieniądze, a nad oddaniem duszy się jeszcze zastanowię.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Co prawda do premiery drugiej części Wiedźmina w momencie pisania tego newsa nieco ponad 3 dni, to gracze, którzy skusili się na Edycję Kolekcjonerską, powoli zaczynają otrzymywać zamówione egzemplarze. Problem w tym, że CD Projekt szybko może się z ich strony spodziewać reklamacji.

witcher 2, wiedźmin 2

Jak się okazało, wiele z głów Geralta, które miały stanowić wisienkę na torcie szczęśliwych nabywców, jest uszkodzonych. Farba odłupana w kilku miejscach i wątpliwy materiał wykonania to najczęściej wymieniane problemy. Jak się okazuje, to nie jedyny problem, który wystąpił u niektórych posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
adam kiciński

CD Projekt RED stawia na dynamiczny rozwój i coraz mocniej rozpycha się w branży elektronicznej rozrywki. Nas, graczy, może to tylko cieszyć, gdyż wiemy, iż Polacy tworzą dobre i dopracowane gry, które nie podlegają współczesnym regułom „to zbyt skomplikowane i nie sprzeda się, więc olejmy to”, „spłyćmy wszystko, co się da” czy „dójmy produkt póki można”. Jestem przekonany, że o ile naszym rodakom woda sodowa nie uderzy do głowy, tak jak w przypadku BioWare, to gatunek komputerowych gier fabularnych nie umrze śmiercią naturalną. Bogu dzięki, że są jeszcze ludzie, którzy starają się walczyć z destrukcyjną ideologią laidlawizmu. Oby tylko starczyło im sił i samozaparcia.

Ogromnie też cieszy, że warszawska firma nie zamierza spocząć na laurach i myśli perspektywicznie. Adam Kiciński, szef Optimusa, w wywiadzie dla serwisu Parkiet.com, zdradził, iż „Zabójcy Królów” z pewnością nie będą ostatnią z wirtualnych przygód Geralta z Rivii. CD Projekt RED po cichu również myśli o nowej marce, która będzie wypełniała lukę między kolejnymi częściami „Wiedźmina”. Najprawdopodobniej będzie to cRPG.

„Tworzyliśmy „Wiedźmina” od początku z myślą, że będzie miał wiele części. Jestem więc spokojny o to, że w przyszłości gracze otrzymają kolejne odcinki sagi. To zresztą naturalny proces rozwoju i eksploatacji marki, zwłaszcza w segmencie gier RPG.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

CD Projekt RED ponownie zaskakuje. Pozytywnie, gdyż jak inaczej nazwać ciągłe płynięcie pod prąd? Wielu mówiło, że to się nie uda i nie ma szans na jakikolwiek większy zysk. Twierdziło, iż to nie ta era i trzeba odejść od hardcorowego podejścia, automatycznie kłaniając się mainstreamowi. Ciekawe, co sądzą teraz wspomniani krzykacze, gdy patrzą na dane dostarczone przez polskie studio – ponad sto tysięcy zamówień przedpremierowych na całym świecie (111842 graczy) i wyprzedanie wszystkich egzemplarzy kolekcjonerskich na terenie Polski (9999 sprzedanych zestawów to niewątpliwy ewenement). Takie fakty są znakomitym prognostykiem na przyszłość i pozwalają sądzić, że zapowiadany milion nabywców nie jest jakimś ponurym żartem twórców, a skromnym celem, który zostanie wypełniony błyskawicznie.

wiedźmin 2

Co intrygujące, w ostatnim wywiadzie dla czeskiego serwisu Eurogamer, Tomasz Gop wyraził sceptycyzm dla modelu DLC i zdradził, że zamiast tworzenia kilkunastu mniejszych przygód, warszawska firma pragnęłaby sprezentować swoim fanom jedną dużą, pudełkową historię.

„Oczywiście, ogromnie chcielibyśmy stworzyć pełnoprawny dodatek i podarować graczom dodatkowe kilka godzin rozgrywki. Jednakowoż naszym priorytetowym celem jest upewnienie się, że „Wiedźmin 2” będzie maksymalnie dopracowany w dniu premiery. Dlatego też, szczegółowe komentowanie kwestii ewentualnych rozszerzeń byłoby zbyt przedwczesne, tym bardziej, gdy wszystko jest w fazie planowania i może ulec zmianie.”

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Na hyper.pl pojawił się materiał wideo prezentujący oficjalny poradnik do gry Wiedźmin 2.

Publikacja ta, licząca sobie 144 strony, będzie zawierać pełny opis przejścia, cenne wskazówki oraz jeden bonusowy rozdział. Do tego całość opatrzona jest mapą świata, dzięki której nie zgubimy się w powiększonym, względem pierwszej części, świecie gry.

Jeśli do tej pory ujawnione screeny nie przemawiały do was, to być może decyzję pomoże wam podjąć poniższy filmik. Sam oficjalny poradnik będzie dostępny jeszcze przed premierą samej gry.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Geralt atakuje na gram.pl

Dodał: , · Komentarzy: 4

Promocja drugiego Wiedźmina nie zwalnia nawet na sekundę. Do premiery coraz bliżej, jednak Geralt miast na potwory, wpierw postanowił wybrać się na łamy gram.pl i nieco pozmieniać tamtejszą szatę graficzną.

witcher 2, wiedźmin 2

Tym sposobem widok serwisu znacząco się zmienił. Specjalna zakładka pozwala lepiej śledzić na bieżąco newsy związane z grą. Dla tych, którzy mają alergię na białe włosy, przygotowano możliwość powrotu do standardowego widoku. Krótki przewodnik, jak tego dokonać, znajduje się pod tym adresem.

Dzięki nowemu wystrojowi, jak wspominałem, wyeksponowano newsy związane z Wiedźminem 2. W związku z trwającym na gram.pl tygodniu z tą grą, pojawił się wywiad z Markiem Ziemakiem, który opowie o tym, jak powstawała grafika.

Tekst ten znajdziecie w tym miejscu.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Nie tylko Triss Merigold

Dodał: , · Komentarzy: 14

Geralt z Rivii to przykład osobnika, który kocha jedną kobietę, ale nie stroni od innych niewiast, które los zsyła mu w trakcie wędrówki. W nadchodzącej drugiej części Wiedźmina zobaczymy rzecz jasna nie mającą już chyba żadnych tajemnic Triss, ale na tym katalog pań w grze się nie wyczerpuje.

W sieci dostępne są już screeny kobiet, które ujrzymy na ekranach naszych monitorów. W końcu kto powiedział, że nasz wiedźmin musi zawsze biegać za Merigold?

witcher 2, wiedźmin 2witcher 2, wiedźmin 2

Więcej screenów znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
wiedźmin 2, triss merigold, playboy

CD Projekt RED nigdy nie ukrywał, że „Wiedźmin 2” będzie produkcją przeznaczoną wyłącznie dla widzów dorosłych, gdzie skomplikowana i inteligentna historia oraz klimatyczny świat Andrzeja Sapkowskiego, łączy się ze śmiałym podejściem (jak na gry komputerowe) do brutalności, ostrego słownictwa czy seksu. Samo życie, bez żadnego ugrzecznienia. Zatem nie może szokować fakt, że tytuł jest reklamowany w różnych krajach w dość odważny sposób, a pisząc to, mam na myśli cycki Triss Merigold. Obawiam się jednak, że taka forma promocji przeznaczona jest dla zgoła innego „targetu”, ale specjalistą od marketingu nie jestem, więc może coś pitolę od rzeczy.

Inna sprawa – dlaczego niegdyś skryta na tym punkcie czarodziejka, teraz ukazuje swoje ponętne kształty na prawo i lewo? Trudno powiedzieć, a twórcy na te pytanie odpowiadają zawsze enigmatycznie i niestety ich tłumaczenia w tej kwestii nie trzymają się kupy. Tak czy siak, mieliśmy najpierw półnagą Triss na screenach, potem zadebiutowała ona w swojej wirtualnej wersji na okładce rodzimego wydania „Playboya”. Natomiast Rosjanie, jak to oni, postanowili pójść o jeden krok dalej. Tylko, czy tym razem nie zboczyli ze ścieżki i nie podążyli zbyt daleko?

Materiał przeznaczony tylko dla dorosłych czytelników.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Bardzo ciepło wspominam płytę z utworami muzycznymi inspirowanymi grą „Wiedźmin”. Kawał soczystego i tuczącego mięsa, obficie polany klimatycznym sosem, który przyjemnie pobudza nasze zmysły. Prawdziwa uczta dla uszu, trafiająca w wysublimowane gusta większości graczy, co jest niewątpliwie sporą sztuką. Ten krążek pozwolił mi zapoznać się po raz pierwszy z twórczością kilku utalentowanych zespołów i dał mi pewien impuls do poszerzania swoich horyzontów – za to chwała CD Projekt RED.

riverside, wiedźmin 2

Dlatego też cieszy mnie niezmiernie, że warszawskie studio planuje coś podobnego w przypadku promocji „Wiedźmina 2”. Pierwszym (i miejmy nadzieję, że nie ostatnim) efektem tej działalności jest nawiązanie współpracy z Maciejem Balcarem oraz zespołem „Riverside”. Co przyjemniejsze, już dziś możemy posłuchać owoców tego porozumienia. Mniam!

Wczytywanie...