Letande Avet

1 minuta czytania

letande avet, avet, letande

Aveta spotkamy w obozie króla Henselta nieopodal Vergen. Historia sławnego "Rzeźnika z Cidaris" sięga kilku lat wstecz, kiedy to wojak ten brał udział w turnieju rycerskim. Nie interesowała go jedynie wygrana, ale wgniecenie przeciwnika w błoto tak brutalnie, że pięciu uczestników feralnej zabawy wyzionęło ducha. Działania te przyniosły mu nie tylko niechlubny przydomek, ale zmusiły także do opuszczenia Cidaris, gdzie jego okrucieństwo było źle widziane. Avet zaciągnął się więc na służbę do Henselta, któremu nie przeszkadzały jego bestialskie metody.

SPOILER

W wyniku nieszczęśliwego losowania, z Avetem zmierzyć się miał młody Swen. Rzeźnik z Cidaris nie miał nic przeciwko pojedynkom z żołnierzami na służbie u swojego króla, dlatego syn Manfreda z góry skazany był na porażkę. W sprawy niespodziewanie wplątał się Geralt z Rivii, który wyzwał Rzeźnika z Cidaris na pojedynek w parach. Obok Aveta w pole stawić się miał Lehistam, zwany "Płatkiem".

Podczas walki na arenie, w pojedynku "Rzeźników", zwycięża Blaviken i zabija Aveta, co definitywnie kończy historię opisywanej postaci.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...