Maria Luiza La Valette

2 minuty czytania

Maria Luiza La Valette to żona barona La Valette’a. Zaaranżowane małżeństwo z dużo starszym od siebie mężczyzną nie uchroniło jej od plotek o romansie z samym Foltestem. Ciemnowłosa, o zmysłowych ustach, zawróciła w głowie królowi Temerii, z którym spłodziła dwójkę dzieci – dziewczynkę Anais oraz chłopca Bussy’ego.

maria luiza la valette, la valette, baronowa, wiedźmin, witcher, wiedźmin 2, witcher 2, anais, bussy, temeria, foltest, shilard fitz-oesterlen, shilard, arjan, loc muinne maria luiza la valette, la valette, baronowa, wiedźmin, witcher, wiedźmin 2, witcher 2, anais, bussy, temeria, foltest, shilard fitz-oesterlen, shilard, arjan, loc muinne

Maria Luiza nie ukrywała, że wymienione dzieci są w istocie królewskimi bękartami. W czasie oblężenia zamku La Valette’ów dowiadujemy się, że Foltest pragnie odzyskać potomków z nieprawego łoża, zaś ich matce oferuje pełny akt łaski. Pytany o powód nieporozumień z kochanką władca odpowiada, że Maria Luiza żądała tego, czego nie mógł jej dać. Kochankowie chcieli się pobrać, ale czekali, aż stary baron umrze.

SPOILER

Marię Luizę spotkamy w lochach na początku gry tylko wtedy, jeśli w czasie oblężenia zabiliśmy Arjana La Valette’a i jego skromny oddział. Wówczas baronowa pojawia się w jednym z dwóch miejsc.

Jeśli na pierwszym poziomie zdobyliśmy klucz od strażnika i otworzyliśmy zamknięte drzwi, to trafiamy na klapę prowadzącą niżej. Tam też możemy przez dziurę w ścianie zobaczyć kata, który pragnie zmusić Marię Luizę do odpowiednich zeznań. Zabijamy oprawcę i uwalniamy baronową, wyjaśniając jej, co też stało się z Arjanem i że nie jesteśmy odpowiedzialni za śmierć Foltesta. Wkrótce pojawia się Shilard Fitz-Oesterlen, który oferuje nam i Marii Luizie pomoc w odzyskaniu wolności oraz zdradza miejsce pobytu królewskich bękartów.

Jeśli nie korzystamy z klapy, to natkniemy się na nilfgaardzkiego ambasadora, który prowadzi baronową do pokoju przesłuchań. Udając się tam rozmawiamy z Marią Luizą, która pyta o syna, następnie zaś nakazuje Shilardowi, by wyprowadził nas z lochów.

Jeśli ocaliliśmy Arjana, to nie natkniemy się na Marię Luizę podczas próby uwolnienia się z podziemi zamku La Valette’ów. Spotykany w Loc Muinne syn baronowej pyta nas o matkę, ale jej los pozostaje nieznany.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...