Demawend

1 minuta czytania

demawend, demawend iii, virfuril, aedirn, sapkowski, scoia\'tael, dol blathanna, nilfgaard, emhyr van emreis, kaedwen, górna marchia, dolna marchia, dolina pontaru, stennis, letho, loża czarodziejek, loża, iorweth, geralt

Demawend III to syn Virfurila, szesnasty z kolei król Aedirn. Już w książkach Andrzeja Sapkowskiego można wyczytać, że władca ten nie pałał miłością do elfów, organizując regularne wyprawy przeciwko Scoia’tael oraz wybierając się do Dol Blathanna. Wśród poddanych uchodzi za niezwykle surowego i pozbawionego uczuć, potrafiąc latami pielęgnować urazę i bez wahania rozprawiać się z wrogami. Przy tym trudno mu odmówić inteligencji – chociażby w czasie walki z Nilfgaardem, gdy potrafił uprzedzać działania samego cesarza Emhyra van Emreisa.

Pozostaje w sporze z władcą Kaedwen o tereny Górnej Marchii, obejmującej ważną strategicznie Dolinę Pontaru. Kaedweńczycy nazywają te obszary Dolną Marchią i od dawna roszczą sobie do nich prawa.

Demawend ma syna, Stennisa, który jest jedynym następcą tronu Aedirn.

SPOILER

Demawend zostaje zamordowany na własnym statku przez Letho na polecenie Loży Czarodziejek. Te ostatnie postrzegały grubego i zawistnego króla jako przeszkodę w swoich dalekosiężnych planach, przy czym w ich oczach uchodził jako władca na tyle słaby, że w ostatnich latach swoich rządów zamknął się w zamku, głuchy i ślepy na potrzeby podupadającego państwa.

Letho chwali się w rozmowie z Geraltem, że znał doskonale zwyczaje jego straży, zaś magiczne wsparcie pomogło mu niemal w całości zneutralizować załogę statku. Z obławy wiedźmin ucieka dzięki wsparciu Wiewiórek.

demawend, demawend iii, virfuril, aedirn, sapkowski, scoia'tael, dol blathanna, nilfgaard, emhyr van emreis, kaedwen, górna marchia, dolna marchia, dolina pontaru, stennis, letho, loża czarodziejek, loża, iorweth, geralt

Głowę Demawenda Letho pokazuje Iorwethowi, chwaląc mu się cenną zdobyczą. Po śmierci swego władcy, Aedirn pogrąża się w chaosie i to od naszych działań zależy przyszłość tego państwa.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...