Cynthia

1 minuta czytania

cynthia, wiedźmin 2, witcher 2

Cynthia to młoda adeptka magii, która znalazła się pod skrzydłami Filippy Eilhart. Jest ze swoją mistrzynią połączona, dzięki czemu może korzystać z jej magii, a przy okazji sama się uczyć. Spotkamy ją w Vergen, gdzie mieszka razem z Filippą.

To od niej możemy dowiedzieć się nieco więcej o Dzikim Gonie, zaś jedna ze scen sugeruje, że z mistrzynią łączą ją bardzo bliskie kontakty. W trakcie oblężenia Vergen znika w tajemniczych okolicznościach.

SPOILER

Dowiadujemy się, iż Cynthia jest uczennicą Vanhemara i szpiegiem Nilfgaardu, podstawionym przez cesarski wywiad. Udało jej się udawać początkującą adeptkę magii, zaś bliski kontakt z Filippą wykorzystywała do zdobywania informacji. Gdy Triss przyszła odwiedzić jedną ze swoich "koleżanek" z Loży, trafiła na Cynthię, która obezwładniła przyjaciółkę Geralta i zamieniła ją w figurkę, zabraną następnie na obrady władców Północy.

Na Cynthię natkniemy się ponownie w Loc Muinne podczas wykonywania zadania "Tajemnice Loc Muinne", do którego zyskamy dostęp tylko wtedy, gdy zdecydowaliśmy się na ścieżkę Iorwetha. Wraz ze swoim zespołem, poszukuje dziedzictwa legendarnego alchemika imieniem Dearhenna. Po dotarciu do laboratorium sprzeciwia się towarzyszącemu jej magowi, przez co Adalbert ginie. Możliwy jest także scenariusz, kiedy ginie z ręki Geralta.

Jeśli przeżyła, znajdziemy ją w tutejszej gospodzie. Odpowiednio prowadząc dialog możemy spędzić z nią kilka upojnych chwil, co pozwala stwierdzić, iż nie gustuje jedynie w kobietach jak Filippa.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...