Balwierz

2 minuty czytania

balwierz, fryzury, geralt

Balwierz pozwala na zmianę fryzury Geralta. Opcja ta została wprowadzona do gry wraz z patchem 1.2. Lista osób, która może się zająć naszą fryzurą, nie jest zbyt długa. W Prologu taka opcja nie istnieje, zapewne z racji konstrukcji fabularnej tego etapu, opartego na odtwarzaniu wydarzeń, które miały miejsce wcześniej.

We Flotsam balwierzem został Einar Gausel. Nieformalny przywódca społeczności nieludzi w temerskiej faktorii para się przede wszystkim sprzedażą różnych staroci i książek, jednak za pewną opłatą może się zająć także naszą fryzurą. Znajdziemy go w jego domu w Dzielnicy Nieludzi, w pobliżu kuźni przy murach miejskich.

Drugi akt, z racji wyboru jednej ze ścieżek fabularnych, umiejętnościami fryzjerskimi obdarzył aż dwie osoby. Jak się pewnie domyślacie, będziemy mogli skorzystać z usług tylko jednego specjalisty. Odpowiednio dla ścieżki Iorwetha, balwierzem jest kobieta, a ściślej rzecz ujmując, czarodziejka. Felicja Cori, stojąca przy straganie na Placu Rhundurina, ostateczne egzaminy ma dopiero przed sobą, dlatego pobyt w Vergen wykorzystuje jako okazję do nauki pod okiem samej Filippy Eilhart. Po przeciwnej stronie barykady, a więc w przypadku opowiedzenia się za Vernonem, balwierza znajdziemy w osobie Sambora. Ten dotychczasowy kupiec i gracz w kościanego pokera rozszerzył swoją działalność, dlatego jeśli chcemy skorzystać z jego usług, to musimy się wybrać poza drewniane palisady kaedweńskiego obozu, idąc w stronę pobliskiego burdelu.

Trzeci akt, najskromniejszy objętościowo, to ponownie tylko jedna opcja zmiany fryzury. Swoje usługi, ponownie, oferuje Felicja Cori. Znajdziemy ją na centralnym placu w Loc Muinne, nieopodal tamtejszej karczmy. Epilog, podobnie jak Prolog, opcji zmiany fryzury nie przewiduje.

Bez względu na akt gry, każdy z balwierzy ma ten sam asortyment. Wraz z opisem i cenami, przedstawia go poniższa tabela:

Nazwa Opis Cena (w orenach)
Wiewiórcza kita Nisko spięty kucyk 40
Na elfią modłę Włosy rozpuszczone 30
Krasnoludzki splot Warkoczyk z tyłu głowy 30
Na flisaka Koński ogon 30
Cintryjskie wahadło Włosy wygolone na skroniach 40
Rivijski kucyk (domyślna) Wysoko spięty 40

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...