Radowid

2 minuty czytania

radowid, redania

Radowid V Srogi to syn Vizimira II Sprawiedliwego, króla Redanii, oraz Hedwig z Malleore. Po śmierci ojca nie mógł objąć tronu, gdyż był małoletni, dlatego władzę sprawowała Rada Regencyjna, pod przywództwem Dijkstry z Tretogoru. Radowid ma także dwie siostry – Dalkię i Milenę, lepiej znaną jako Millegarda.

W czasie wydarzeń z gry jest już pełnoprawnym władcą Redanii. Na materiałach promocyjnych widzimy, że władca ten zaciąga znaczne pożyczki, aby rozbudować sieć twierdz oraz zwiększyć liczebność swojego wojska. W tym momencie nie bardzo wiadomo, na jaką też wojnę Radowid szykuje takie siły. Cesarski ambasador Shilard mówi o nim jako o młodym i porywczym władcy, w tych właśnie cechach upatrując przyczynę jego zguby. Ma także na swoich usługach Zakon Płonącej Róży, który po śmierci Wielkiego Mistrza postanowił uciec z Temerii i znaleźć sobie nowego protektora.

SPOILER

Z Radowidem możemy porozmawiać wybierając ścieżkę Vernona. Wówczas dowiemy się o tym, że Anais La Valette nadal żyje i jest przetrzymywana w Loc Muinne. Władca zdradzi nam również miejsce pobytu Triss Merigold. Jeśli uznamy, że nasza długoletnia przyjaciółka jest ważniejsza od jakiegoś tam dziecka, to podczas obrad dojdzie do podziału Temerii pomiędzy Redanię a Kaedwen. Temu pierwszemu królestwu przypadnie zachodnia część dawnych ziem Foltesta.

Wybierając ścieżkę Iorwetha, jesteśmy świadkami oślepienia Filippy Eilhart. To zemsta Radowida nie tylko za zdradę jego doradczyni, ale także za lata upokorzeń, gdy cały dwór w Tretogorze wykonywał jej rozkazy bez oglądania się na królewską akceptację.

radowid, radowid srogi, radowid v srogi, vizimir, vizimir sprawiedliwy, vizimir ii sprawiedliwy, readania, hedwig z malleore, malleore, dijkstra, dijkstra z tretogoru, tretogor, dalkia, milena, millegarda, shilard, zakon płonącej róży, temeria, vernon, anais, anais la valette, loc muinne, la valette, triss merigold, triss, adda, strzyga, iorweth, filippa eilhart, filippa, pontar, dolina pontaru, saska z vergen, saska, vergen

Opowiadając się za Iorwethem, dostajemy też szansę na wykonanie zadanie "Tajemnice Loc Muinne". Prosząc o możliwość wykorzystania artefaktu Daerhenny, ujrzymy rozmowę króla z Carduinem, najpewniej dotyczącą kwestii założenia Rady i Kapituły. Wygląda na to, że obaj panowie dogadali się w tej kwestii, co pozwoliłoby Radowidowi na niemal pełną kontrolę nad czarodziejami.

Odczarowując Addę w pierwszej części gry sprawiamy, że zostaje ona żoną Radowida i tym samym władca Redanii nie może poślubić Anais w przypadku, gdybyśmy postanowiliśmy ją uratować. Jeżeli jednak zabilibyśmy strzygę, to syn Vizimira zyska w przyszłości żonę i tym samym połączy Redanię z Temerią.

Warto zaznaczyć, że w przypadku stworzenia Doliny Pontaru, Radowid nie uzna jej niepodległości oraz koronacji Saski z Vergen.

Po walce ze smokiem zobaczymy, jak wojska Radowida opuszczają Loc Muinne, uprzednio dokonując w mieście wielu morderstw, głównie czarodziejów. Król Redanii posiada listę członkiń Loży, skrupulatnie namierzając kolejne osoby i skreślając ich nazwiska.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...