Ciaran

1 minuta czytania

ciaran, ciaran aep easnillen, easnillen

Ciaran aep Easnillen to zastępca dowódcy komanda Scoia’tael w okolicach FlotsamIorwetha. Tego ostatniego uważa za brata, dlatego gdy Letho złożył mu propozycję przejęcia władzy nad oddziałem, elf z miejsca odmówił. Wiedźmin zaatakował go od razu, jednak udało mu się przeżyć. Reszta jego oddziału została zabita, zaś ledwo żywego Ciarana znaleźli żołdacy Loredo. Elf trafił na więzienną barkę, która po schwytaniu Iorwetha miała odpłynąć do więzienia w Drakenborgu.

Temerscy żołnierze obchodzili się z nim brutalnie, katując go niemal na śmierć. W kiepskim stanie znajdują go Triss i Geralt, którzy przyszli wydobyć z elfa informacje odnośnie planów Iorwetha. Elf zostaje uzdrowiony przez czarodziejkę z Mariboru. Ciaran potwierdza tożsamość królobójcy, zaś odpowiednio pociągnięty za język mówi, iż Iorweth pragnie walki o wolność, zaś Flotsam ma być dopiero jej początkiem.

O losie swego zastępcy Iorweth dowiaduje się z ust Geralta. Z początku nie wierzy wiedźminowi twierdząc, iż jego brat zginął dwa tygodnie wcześniej. Dowódca Scoia’tael twierdzi, że sprawdzi te doniesienia, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo śmierci Ciarana na barce w wyniku odniesionych ran, gdyż nie spotykamy go ponownie podczas zadania "Pływające więzienie".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...