Egan

1 minuta czytania

egan

Egan to jeden z „wiedźmińskich braci”, podróżujący z południa w towarzystwie Serrita i Letho. Jest także przedstawicielem Szkoły Żmii, chociaż nie zawsze nosi wężowy amulet. Wykonuje rozkazy Letho, choć spośród wszystkich wiedźminów ze swojego cechu wydaje się być tym najostrożniejszym i najsłabiej przekonanym o wyższych racjach, które stoją za jego działaniami. Obawia się zarówno Sheali, jak i Geralta.

SPOILER

O jego przeszłości nie wiemy praktycznie nic. Podróżował z Letho i Serritem po Nilfgaardzie, gdzie łysy wiedźmin opiekował się, z wdzięczności, miłością życia Geralta. Yennefer bezskutecznie próbowała podrywać Egana, który z resztą swojej grupy dostał się na przesłuchanie pod okiem samego cesarza. Tam też zgodził się pomóc w zamordowaniu królów z północy w zamian za odbudowanie Szkoły Żmii.

Podążając ścieżką Roche’a odkrywamy, że ukrywa się w wąwozach nieopodal Vergen wraz z Serritem. Cała trójka wybiła elfie komando, by nie wyszło na jaw, że Letho chciał się pozbyć Iorwetha. Egan i Serrit zostają następnie wysłani, aby zgładzić Henselta, lecz próba ta miała jedynie za zadanie opóźnić pogoń Geralta za Letho. Egan ginie w starciu z Białym Wilkiem, zaś jego ciało posłużyło Detmoldowi do przeprowadzania rytuału z zakresu nekromancji, dzięki czemu dowiadujemy się, że Egan nie do końca był przekonany o tym, iż działania królobójców przyniosą spodziewany skutek.

Opowiadając się za Iorwethem, możemy obejrzeć sen Letho, w którym widzimy Egana. Miał on dostarczyć głowę zamordowanego Demawenda do Sheali. Podobnie jak w przypadku ścieżki dowódcy Niebieskich Pasów, ginie w kryjówce królobójców.

W przeciwieństwie do Serrita, walczył jednym ostrzem. Twarz zawsze skrywał pod kapturem, więc może wstydził się swojego wyglądu bądź też starał się pozostawać anonimowy.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...