Cecil Burdon

1 minuta czytania

cecil burdon, cecil, burdon

Starostę Vergen poznamy bliżej decydując się na Iorwetha pod koniec pierwszego aktu gry. Krasnolud zajmuje się zarządzaniem wspomnianym miastem, zbieraniem podatków oraz handlem. Chociaż z tej racji powinien mieć jakąś realną władzę, to Cecil sam przyznaje, że i tak „wszyscy słuchają się Saskii”.

Swoją funkcję sprawuje nie z nadania, lecz z racji posiadanych umiejętności. Był doradcą swojego poprzednika, który poległ trzy lata wcześniej. Sam zaproponował, że obejmie funkcję starosty, na co przystali wszyscy, łącznie z Saskią. Kieruje przygotowaniami do obrony miasta przed siłami Henselta. Przygarnął Skalena, któremu przekazuje swoją wiedzę.

SPOILER

Cecil bardzo dużo wie o historii miasta oraz jego okolic. Jak to ujęła Filippa, „starosta Burdon zna tu każdy kamień”. Dzięki temu wie o gnieździe harpii kelajno, które kolekcjonują sny. Brama prowadząca do ich leża została zamknięta jeszcze przez dziada Burdona. Decyzja ta została podjęta w obawie przed legendą, według której najstarsze sny mogą stać się rzeczywistością. Zasłaniając się dobrem miasta, Cecil nie chce, by każdy poznał jego sny. Przyznaje, że obiecał matce Skalena, że będzie trzeźwy i nigdy już nie sięgnie po alkohol. Sen ten jest na tyle kłopotliwy, że groźba jego użycia skłania starostę do otwarcia bramy.

Przyłączając się do Iorwetha, udaje nam się obronić Vergen. Po bitwie miastem najprawdopodobniej dalej zarządza Cecil. Jednak jeśli wsparliśmy Vernona, to zarówno on, jak i Skalen, zostają powieszeni za udział w rebelii.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...