Abelard

1 minuta czytania

abelard

Mistrz Abelard z Hagge to absolwent kaedweńskiej Akademii w Ban Ard. Pojawia się w intrze do gry, towarzysząc królowi Demawendowi z Aedirn podczas jego rejsu po Pontarze. Do końca nie jest pewna jego rola – być może służył jako nadworny czarodziej, jednak znając niechęć króla do magów, prawdopodobnie tylko towarzyszył władcy w trakcie podróży.

SPOILER

Rejs wydaje się być dla niego nużący. Siedzący obok monarcha bawi się w najlepsze, lecz Abelard nie jest zainteresowany pokazem błaznów czy też walką dwóch osiłków. Mimo to instynktownie, a co ważniejsze skutecznie, reaguje na widok magicznego przedmiotu z niebieskim płynem w środku, który momentalnie przemienia niemal cały statek i jego załogę w bryłę lodu.

abelard

Stworzona bariera ochronna ochroniła jego samego, jak i Demawenda, dwóch aedirńskich żołnierzy oraz królewskiego łucznika – Tybalta z Vengerbergu. Okazuje się, że jest to misternie przygotowany zamach na monarchę. Abelard swoim czarem wpierw trafia martwego już wojownika, by po chwili paść od jednego zamaszystego ciosu Letho. Jego ciało idzie na dno razem z okrętem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...