Kimbolt

2 minuty czytania

kimbolt, ravanen kimbolt, ravanen

O baronie Ravanenie Kimbolcie pierwszy raz słyszymy z ust Triss we Flotsam. Czarodziejka mówi, iż to on, do spółki z Maravelem, zajęli zamek La Valette. Nieopodal twierdzy zebrała się szlachta, aby wybrać nowego władcę. Z racji urodzenia, którym się chełpi, właśnie jemu oraz hrabiemu Maravelowi dawano największe szanse. Zakulisowe działania czarodziejów doprowadziły do odwleczenia koronacji starego barona.

Baron Kimbolt nigdy nie ukrywał, że chce stworzyć silną Temerię dla dobra całej Północy. Wierzy w stary porządek, silnie nienawidząc Nilfgaardu. Uważa, że La Valette’owie i Maravelowie to zdrajcy, zaś siebie postrzega jako lek na niepewny los państwa. Twierdził, że mimo jej młodego wieku, poślubi Anais i zasiądzie na tronie jako jej mąż. Cechą charakterystyczną jego wyglądu jest przepaska na prawym oku. Nosi siwą brodę, zdradzającą 65 lat na barkach barona oraz liczne wojenne kampanie, w których brał udział ze zmiennym szczęściem.

To on jest odpowiedzialny za tortury Arjana La Valetta i jego matki, chcąc ich zmusić, w zależności od naszego wyboru, do podpisania odpowiednich zeznań.

SPOILER

Barona Kimbolta spotkamy w temerskiej części Loc Muinne, ale tylko wtedy, gdy odpłynęliśmy z Flotsam z temerską załogą na pokładzie. Już od początku postać ta wydaje się nieco podejrzana. To właśnie jego pieczęć i podpis widnieją na liście do Horsta Lubowicza, w którym baron nakazał zmianę trasy karawany z dziećmi Foltesta. Kimbolt twierdzi, że nigdy takiego pisma nie przygotował i zleca nam zbadanie sprawy.

Skryba barona jest... nieosiągalny, więc sami musimy zbadać autentyczność listu. Ravanen nie kłamał – barona próbował wrobić Maravel. Ten chce, byśmy szpiegowali jego największego przeciwnika. Hrabia twierdzi, że jego rywal jest szantażowany. Kimbolt wysłał na nich swojego łowczego. Możemy pozwolić mu zabić zbirów, przez co nie poznamy prawdy, lub uratować ich (przeżyć musi tylko ich herszt), dzięki czemu uzyskamy ciekawe informacje.

kimbolt, ravanen kimbolt, ravanen

Kimbolt najął ich, by "zajęli" się konkretnym wozem w karawanie, w którym miała znajdować się opiekunka i dwójka dzieci. Zlecenie nie zostało jednak wykonane, bowiem dzieci Foltesta nigdy nie dotarły w ustalone miejsce. Rewelacje te mają trafić do Jana Natalisa. Konetabl dowiaduje się o zdradzie hrabiego, który zostaje zatrzymany. Jeśli jednak donieśliśmy o zdradzie tak Ravanena, jak i Lyjusa, to Kimbolt zostaje zmuszony do współpracy z Natalisem. Po dotarciu do Wyzimy obciążające go dowody miały zostać zniszczone. Gdyby odmówił, konetabl był gotów przekazać je Radzie Regencyjnej.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...