Filippa Eilhart

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

filippa eilhart

Sławna doradczyni na redańskim dworze, nazywana przez Yarpena Zigrina "starą rurą", to nie tylko utalentowany polityk, ale być może także najpotężniejsza czarodziejka Północy. Wspomagała zarówno Vizimira, jak i miała ogromny wpływ na jego następcę – Radowida. Jej mistrzynią była sławna Tissaia de Vries, która zawsze uważała, że Filippa to niezwykle ambitna kobieta, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć sukces. Zgłębiła technikę polimorfii, zaś jej uczennica, Cynthia twierdziła, że była w stanie wyczarować cały ogród pełen kopulujących elfów.

Początkowo, jak każda czarodziejka, gustowała w mężczyznach. Była kochanką szefa redańskiego wywiadu Dijkstry, jednak potem, być może szukając czegoś nowego, zwróciła swoje oczy w stronę kobiet. Na kartach "Sagi" Yennefer sugeruje, że miała romans z Triss, w grze sypiała z Cynthią.

To właśnie ona była jednym z głównych inicjatorów przewrotu na Thanedd. Już po tych wydarzeniach doprowadziła do powstania Loży – tajnej organizacji skupiającej najpotężniejsze czarodziejki Północy. Chociaż w jej skład wchodziło dwanaście kobiet, to razem z Shealą de Tancarville zdołała wywalczyć sobie przewodnictwo, dzięki czemu Loża stała się jej własnym narzędziem.

Wiedziała o planach Sabriny odnośnie bitwy pod Vergen, gdzie pomogła Córce Kaedweńskich Puszczy zabić Vandergrifta oraz osłabić obie strony. Wkrótce potem na wspólne posiedzenia przestała być zapraszana Triss Merigold, dzięki której Filippa mogła podsuwać Geraltowi odpowiednie informacje. Czarodziejka z Mariboru była jednak świadkiem narodzin pomysłu Sheali oraz Filippy, które zaplanowały zamach na życie króla Aedirn, Demawenda. Uważały go za słabego i chimerycznego władcę, którego postawa szkodziła tronowi w Vengerbergu. Plany te miały dodatkowo zaowocować powstaniem niepodległego państwa w Dolinie Pontaru. Z wyboru Filiipy rządzić nim miała Saskia Smokobójczyni. Dziewica z Aedirn miała wyznaczyć Eilhart na swoją doradczynię.

Plany te skomplikowały się, gdy swoje roszczenia terytorialne do Doliny Pontaru zgłosił władca Kaedwen – Henselt. Wysłał swoją armię do obozu nieopodal Vergen. Wówczas Filippa opuściła pośpieszenie Redanię, aby wspomóc obronę Vergen. Pojawienie się magicznej Mgły zatrzymało kaedweńską ofensywę. W krasnoludzkim mieście była połączona ze swoją uczennicą i kochanką, Cynthią. Nie wiedziała jednak, że dziewczyna szpiegowała dla Nilfgaardu i pochwyciła Triss, gdy ta zjawiła się w domu Filippy.

filippa eilhart

Eilhart zdobyła kontrolę nad Saskią, gdy ta została otruta przez Olcana. Teraz, w zależności od naszych wyborów, mogliśmy pomóc czarodziejce w obronie Vergen lub patrzeć, jak ucieka z Shealą i Smokobójczynią z miasta. Dawna redańska doradczyni trafia do Loc Muinne, gdzie zostaje pochwycona przez Radowida. Król pozbawia ją oczu za zdradę i lata zniewag, które musiał znosić od dzieciństwa. Możemy pomóc jej wydostać się z lochu lub pozostawić samą sobie. Bez względu na wybór, oślepiona czarodziejka wymyka się z Loc Muinne i bardzo prawdopodobne, że magicznie przywraca sobie wzrok.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...