Detmold

2 minuty czytania

detmold, wiedzmn 2, witcher 2

Detmold to czarodziej urodzony w Ban Ard w Kaedwen. Na kartach Sagi nie pełnił znaczącej roli. Wzmianka o nim pojawia się podczas nieudanego puczu na wyspie Thanedd, w trakcie którego ginie jego brat – Dirthelm.

Wydarzenie to znacząco odmieniło Detmolda. Przeniósł się do Kaedwen i dzięki bezkompromisowości, skrupulatności i wykorzystywaniu cudzych sekretów, udało mu się dostać na dwór Henselta i zostać jego nadwornym czarodziejem mimo tego, że król za nimi nie przepadał.

Sam Detmold mówi o sobie, że nie ma zbyt wielu przyjaciół, gdyż szybko odkrywa ich tajemnice. Przywiązuje dużą wagę do form i wykazuje niezbędną cierpliwość, odpowiadając na nasze pytania. Fascynuje go śmierć i zniszczenie, którego dokonała Sabrina. Można powiedzieć, że w pewien sposób płowowłosy czarodziej nie tylko ją szanuje, ale i zazdrości mocy.

SPOILER

Detmolda możemy osobiście spotkać w II akcie, jeśli opowiedzieliśmy się po stronie Vernona. Wpierw towarzyszy obradom na temat Górnego Aedirn, później zaś ma pomóc nam odczarować pole bitwy. Z rozmów z nim wywnioskujemy, że nie przepada za Shealą ani za Filippą, mimo że na Thanedd opowiedział się po stronie tej ostatniej. Szczerze nienawidzi Wiewiórek i zachęca króla do krucjat przeciwko nieludziom.

W swoim namiocie posiada kolekcję drogocennej, srebrnej zastawy z Nazairu, zaś podczas rozmowy z Triss we Flotsam zdradza, że nie interesują go kobiety. Dopiero w Loc Muinne przekonamy się, że Detmold to homoseksualista, co doskonale współgra z jego postawą życiową odrzucającą wszelką etykę czy moralność. Do zaspokajania żądz wykorzystuje własnych niewolników.

Na listy do niego możemy natrafić w rezydencji Loredo. Potwierdzają, że czarodziej chciał zagarnąć Flotsam, jak też paktował z baronami w Aedirn, aby przejąć Dolną Marchię.

Elementem charakterystycznym tej postaci jest jego kostur zakończony kogutem. Przy pasie zawsze nosi buteleczki z eliksirami.

wiedźmin 2, postacie, witcher 2, detmold

Losy Detmolda mogą się potoczyć różnie, w zależności od naszych działań. Jeśli opuściliśmy Flotsam z Iorwethem, to ostatecznie czarodziej zostaje skazany na śmierć i zabity po bitwie pod Vergen. Wybierając pod koniec I aktu Roche’a, Detmold ucieka nam w bitewnej zawierusze i spotkamy go w Loc Muinne pod warunkiem, że zechcemy uratować Anais. Wówczas jesteśmy świadkami śmierci czarodzieja z ręki Vernona. Detmold może nam także uciec, jeśli zdecydowaliśmy się na Triss i nie pośpieszyliśmy wesprzeć dowódcę Niebieskich Pasów.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...