Foltest

2 minuty czytania

foltest

Foltesta poznajemy jeszcze w poprzedniej części gry. W końcowym filmiku pierwszego "Wiedźmina" to właśnie jego życie ratuje Geralt. Od tamtej pory, król Temerii, książę Sodden, zwierzchnik Pontaru, Mahakamu, senior protektor Zarzecza, Brugge, Angerenu i Ellander traktuje Geralta jako osobistego ochroniarza i na żadną wyprawę bez Riva się nie rusza.

Uznawany jest za prawdziwego władcę Północy, szanowanego zarówno przez królów z sąsiednich państw, jak i mocarstwo zza Jarugi, które przede wszystkim jego się obawiało. Shilard twierdzi, że to król nieugięty tak na polu bitwy, jak i w czasie politycznych obrad. Skazę na tym idealnym wizerunku stanowią jednak romanse króla. Chociaż nigdy nie miał żony, to pierwszy kontakt fizyczny z kobietą nawiązał z własną siostrą, Addą. Owocem tego związku była dziewczynka, terroryzująca Wyzimę jako strzyga.

Kolejną słabością monarchy okazała się czarnowłosa baronowa Maria Luiza La Valette. Z tego związku urodziła się dwójka dzieci – Bussy i Anais. Królewskie bękarty stały się kartą przetargową, kiedy okazało się, że La Valette’owie chcieli zabrać nieślubne dzieci z dala od ojca, co doprowadziło do oblężenia ich twierdzy na północy kraju.

SPOILER

W trakcie oblężenia, Foltest pokazuje się jako uzdolniony monarcha, posiadający cenną wiedzę z zakresu budowy i działania balist. Jego soczysty język bez problemów trafia do serc prostych żołnierzy, którzy szczerze podziwiają króla i są mu w pełni lojalni.

Sam Foltest pragnie jedynie odzyskać swoje dzieci, deklarując pełny akt łaski także dla ich matki. Wygląda na to, że baronowa La Valette wciąż nie jest mu obojętna. Staje do walki w pierwszej linii, jednak wykorzystuje pomoc Niebieskich Pasów, aby jak najszybciej zakończyć kosztowne oblężenie.

Kiedy w końcu dane mu jest zobaczyć Bussy’ego i Anais, wpada w pułapkę zastawioną przez Letho. Wrogi wiedźmin udaje ślepego mnicha, po czym wykorzystuje nieostrożność króla i oddalenie się Geralta, aby poderżnąć gardło władcy Temerii. Znalezienie mordercy Foltesta staje się zadaniem priorytetowym wszystkich służb królestwa, z samymi Niebieskimi Pasami na czele.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...