Natchniony

1 minuta czytania

natchniony

Natchniony to tak naprawdę Yahon – niegdyś żołnierz w służbie króla Henselta z Kaedwen. Brał udział w bitwie pod Vergen, którą, jako jednemu z nielicznych, udało mu się się przetrwać. Jego towarzysz w boju, obecnie handlujący relikwiami, twierdził, że Yahon nie nadawał się na żołnierza, ale jakimś cudem zdołał wrócić cało.

Po bitwie Natchniony brał udział w egzekucji Sabriny Glevissig. To właśnie cios jego włóczni skrócił męczarnie czarodziejki. Wydarzenie to mocno odcisnęło się na psychice Yahona, który popadł w alkoholizm i zaczął się staczać. Za popsucie widowiska, czyli skrócenie męki Sabriny, utracił swój stopień wojskowy.

SPOILER

Postać ta stanie na naszej drodze tylko wtedy, jeśli odpłynęliśmy z Flotsam wraz z Vernonem. Do Natchnionego udamy się, aby odnaleźć Włócznię Yahona – jeden z przedmiotów niezbędnych do odczarowania pola bitwy upiorów. Wokół chaty dawnego żołnierza znajduje się ochronny okrąg. Zbudowany jest ze świec wytapianych z rybiego tłuszczu, którego zapach odgania potwory. Mimo to Yahon twierdzi, że to moc Sabriny chroni go przed śmiercią. Stał się nieformalną głową kultu czarodziejki, który najsilniejszy jest wśród kaedweńskich żołnierzy.

Natchniony powie nam o włóczni, jeśli zapłacimy lub zgodzimy się dołączyć do wierzących w Sabrinę. W tym drugim przypadku wręczy nam miksturę niezbędną do odprawienia rytuału. Mamy zapamiętać wszystko, co uda nam się zobaczyć.

Po odprawieniu rytuału lub udanym przekupstwie, dowiadujemy się, że włócznię posiada handlarz relikwiami, który przez pewien czas spłacał długi Yahona i zdobył poszukiwany przez nas przedmiot.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...