Seltkirk

1 minuta czytania

seltkirk, guleta, kaedwen, vandergrift

Seltkirk z Gulety był najbardziej znanym dowódcą wojsk Aedirn. Posiadał sławę prawdziwego, honorowego rycerza, który nie boi się śmierci i zawsze walczy do końca. Jego największym wrogiem i prawdopodobnie jedynym człowiekiem zdolnym go pokonać był Vandergrift. Ten kaedweński generał przegrał jednak z Seltkirkiem podczas turnieju rycerskiego w Ard Carraigh. W czasie tego starcia wojownik z Gulety dosłownie roztrzaskał na kawałki ostrze swojego przeciwnika. Podobno po tym starciu Vandergrift powiesił odpowiedzialnego za złe przygotowanie ostrza i zamówił nową – tym razem magiczną – broń.

Seltkirk i Vandergrift mieli okazję ponownie stanąć naprzeciw siebie podczas wojny Aedirn z Kaedwen o Dolinę Pontaru. W tracie bitwy o Vergen, Vandergriftowi udało się odciąć Seltkirka od wojsk Aedirn, po czym rozpoczęła się heroiczna walka. Nawet magiczna zbroja fechmistrza z Gulety nie pomogła i kaedweński generał zabił swojego największego przeciwnika.

SPOILER

Nam przyjdzie przeżyć w całości wspomnianą bitwę. W jej trakcie zostaniemy opanowani przez upiora Seltkirka, przez co zmuszeni będziemy walczyć jego dwuręcznym mieczem bez możliwości skorzystania z wiedźmińskich umiejętności. Tuż przed bitwą z Vandergriftem, duch Aedirńczyka opuszcza nas, dzięki czemu, już jako Geralt, jesteśmy w stanie walczyć z kaedweńskim generałem. Później obserwujemy grad ognistych kul, które pokrywają całe pole bitwy, zaś ducha Seltkirka nigdy więcej już nie zobaczymy.

Wojownik z Gulety miał brata, imieniem Silgat. Możemy go spotkać w Vergen, gdzie wyzywa nas na bokserski pojedynek. Tym samym chce dorównać sławie Seltkirka. Jeśli wygramy, to Silgata spotkamy w Loc Muinne, gdzie szlachcic będzie chciał rewanżu.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...