Stennis

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

stennis

Książę Stennis to jedyny syn Demawenda i następca tronu Aedirn. Nie cieszy się wśród ludu zbytnią estymą. Powodem tego stanu rzeczy może być wyniosłość i arogancja, które objawiają się w niemal każdym jego zachowaniu czy wypowiedzi. Kieruje się przy tym pobudkami czysto egoistycznymi, dla prostych chłopów widząc jedynie miejsce w polu.

W Stennisa wcielamy się podczas ścieżki Iorwetha. Wraz z Saskią docieramy na umówione spotkanie, podczas którego Henselt stawia nam ultimatum – Aedirn oddaje Górną Marchię albo wojna. Bez względu na naszą odpowiedź, dochodzi do walki. Książę i Smokobójczyni z pomocą docierają przez magiczną mgłę do Vergen.

Ścieżka Roche'a to okazja wcielenia się w Henselta. Przebieg obrad jest w zasadzie taki sam, tyle że walczyć z nami będzie Saskia. Różnica polega na tym, że w magicznej mgle odnajdujemy zarówno ciało, jak i miecz Stennisa, który nie przeżył spotkania z widmami.

Podczas narady przywódców w Vergen, Saskia zostaje otruta. Przesłuchanie i gromadzone dowody wskazują na to, że brał w tym udział Stennis. Możemy go wydać od razu, przez co książę zostaje skatowany na śmierć przez rozwścieczony tłum. Tym samym Aedirn pozostaje bez następcy tronu i państwo to wpada w łapy Henselta.

stennis, demawend, aedirn

Jeśli zaś powiemy, że nie ma niezbitych dowodów i z wydaniem wyroku należy poczekać do wyzdrowienia Saskii, wówczas Stennis wraca do Vengerbergu, gdzie zostaje koronowany na króla Stennisa I.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...