Adam Pangratt

2 minuty czytania

adam pangratt, pangratt

Adam Pangratt, nazywany "Adieu", to dowódca najemników na służbie u króla Kaedwen. Niegdyś był kondotierem Wolnej Kompanii, jednak trafił do kovirskiego lochu. Dopiero Esterad Thyssen wypuścił go na wolność, więc Adam wyruszył do Redanii, decydując się na żywot najemnika. Brał udział w bitwie pod Brenną, gdzie jego oddział, do spółki ze sławną Burą Chorągwią, zdziesiątkował nilfgaardzkie siły pod dowództwem Menno Coehoorna. Po zakończeniu walk, zrobił sobie przerwę od wojaczki, prosząc o rękę sławną Słodką Trzpiotkę – i to pomimo faktu, iż wciąż pozostawał formalnie żonaty.

SPOILER

Na krótko przed wydarzeniami z gry Pangratt odpoczywał na wsi, pokonując w siłowaniu się na rękę chłopa z Bindugi – Bartosza Szkutę. Pierwszy raz natkniemy się na niego w II akcie. Oddział Pangratta pozostaje na służbie u Henselta. "Adieu" niechętnie mówi o swoich ludziach, nie zdradzając ich liczebności oraz taktyki walki. Wyjawia tylko, iż przyłączyły się do niego niedobitki z Błękitnego Hufca Bradleya.

Jeśli podążamy ścieżką Vernona, to Pangratt nie będzie nam wchodził w paradę aż do ataku na Vergen. Wówczas mierzymy się z dowódcą najemników i jego oddziałem. Po zwycięstwie możemy dobić Pangratta, lecz darując mu życie dowiadujemy się, że ten pragnie wrócić do Tretogoru, do swojej brzemiennej żony, czyli Julii Abatemarco.

Podążając ścieżką Iorwetha, na Pangratta i jego ludzi natniemy się w okolicy leża trolla. Król Henselt rozkazał im przeczesać wąwozy w poszukiwaniu królobójców. Najemnicy natknęli się na trolla i postanowili zabić bestię, co udaremnia Geralt. Po krótkiej potyczce Pangratt nie chce ponownie wracać przez zaklętą mgłę do obozu, dlatego możemy przekonać go, by udał się do Vergen prosić o łaskę Saskię.

Adam Pangratt to także jedna z osób, z którą możemy siłować się na rękę. Silniejszy jest od niego tylko Mocarny Numa, jednak wielu podejrzewa, że ten cyrkowiec zażywa jakieś "wspomagacze".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...