Kaedwen

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

flaga kaedwen, flaga
Flaga Kaedwen
Stolica: Ard Carraigh
Ustrój: Monarchia
Władca: Henselt
Język: Wspólny

Herbem Królestwa Kaedwen, będącego największym państwem Północy, jest czarny jednorożec na złotym tle. Państwo to graniczy od zachodu z Redanią i Caigorn, zaś od południa z Temerią (okolice Flotsam) oraz należącą do Aedirn Doliną Pontaru. Obecnym władcą Kaedwen jest pochodzący z rodu Jednorożca król Henselt.

Nazwa tego królestwa, „Caedwen” lub „Biały Las” pochodzi ze Starszej Mowy, jednak została nieco zniekształcona. Nie jest jednak przypadkowa, bowiem państwo to znane jest z licznych lasów oraz dość chłodnego klimatu. Najważniejsze miasta to rzecz jasna stolica, czyli Ard Carraigh, ale także znane ze szkoły dla czarodziejów Ban Ard oraz Aedd Gynvael. Warto wspomnieć, że w granicach Kaedwen znajduje się sławne wiedźmińskie siedliszcze – Kaer Morhen.

Obecny władca państwa, Henselt, prowadzi politykę niesprzyjającą nieludziom. Za namową swojego doradcy, Detmolda, szerzy wśród elfów i krasnoludów terror, siłą wzbudzając posłuszeństwo. Udaje mu się to dzięki dość licznej armii. Trudno przedstawiać jakieś liczby, jednak do wojny z Aedrin o Dolinę Pontaru, którą stara się zdobyć od lat, zdolny był zebrać 5000 żołnierzy, nie pozbawiając przy tym ojczyzny odpowiednich sił obronnych.

mapa kaedwen, kaedwen, mapa
Mapa Kaedwen

Podobnie jak w pozostałych królestwach Północy, najwięcej wyznawców mają kulty proroka Lebiody, Melitele, Kreve oraz Wiecznego Ognia.

W zależności od naszych wyborów, Henselt może opanować Dolinę Pontaru lub też ta ostatnia pobije wojowniczego króla w polu, przez co tereny te zyskają niezależność. W tym drugim wypadku możemy doprowadzić do śmierci Henselta, przez co Kaedwen nie zyska możliwości zagarnięcia części obszarów Temerii tuż po tym, jak foltestowe królestwo pogrąży się w walkach wewnętrznych.

Pozostawiając Bernarda Loredo u władzy we Flotsam, sprawimy, że faktoria przejdzie we władanie Kaedwen bez względu na to, czy Henselt nadal żyje, czy też został zabity przez Vernona Roche'a.

Komentarze

0
·
Courun,Aed Gynvael leży w Naroku nad Toiną,na mapie błędnie umieszczone
0
·
Szukałem nawet na mapie dołączonej do gry i jest tak samo. Widocznie to odstępstwo od innych materiałów, jednak to artykuł dotyczący gry a nie książek.
0
·
Na tak zwanej Mapie Orteliusa, najwierniejszej i najdokładniejszej mapie świata wiedźmina, Aedd Gynvael leży w Kaedwen. Błędem jest za to stwierdzenie, że jest to jedno z najważniejszych miast - to ledwie małe miasteczko, ważniejszy jest za to Rakverelin.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...