Ves

2 minuty czytania

ves, geralt, wiedźmin

Ves poznajemy już na samym początku gry. Podkomendna Vernona to jedyna kobieta wśród Niebieskich Pasów, więc trudno nie zwrócić na nią uwagi. Już wtedy możemy poznać nieco jej historii. Okazuje się, że gdy miała 16 lat, jej miasteczko zostało napadnięte i wybite co do mieszkańca przez komando Wiewiórek. Jego przywódcy spodobała się jednak drobna blondynka, dlatego Ves uniknęła śmierci. Z niewoli wyrwał ją Vernon, od którego następnie pobierała naukę fechtunku. Roche nie raz podkreśla, że chociaż jest jedyną kobietą w Niebieskich Pasach, to należy do najlepszych żołnierzy.

Z samą Ves będziemy mogli porozmawiać we Flotsam. Dziewczyna mówi, że próbowała innego życia, ale nie odpowiadało jej. Jedyne, na czym się zna, to walka, jednak nie czuje nienawiści do nieludzi. Twierdzi, że swoje zadania wykonywałaby tak samo, gdyby przyszło jej się mierzyć z człowiekiem.

SPOILER

We Flotsam weźmiemy udział w całonocnej balandze, podczas której będziemy mogli zmierzyć się z Ves w rzucaniu nożami. Dziewczyna przechowa nasz sprzęt, dzięki czemu wszystko zakończy się dla Wiedźmina bez uszczerbku na zdrowiu czy mieniu.

Ves bierze udział w misji mającej za zadanie zabicie Bernarda Loredo – zdrajcy. Jako jedyna wśród Niebieskich Pasów przedstawicielka płci pięknej z powodzeniem potrafi udawać kobietę lekkich obyczajów, zaś sądząc po tym, iż posiada do tego odpowiednią suknię, podobne zadania musiała wykonywać w przeszłości.

Odpływając z temerskiej faktorii u boku Vernona, trafimy do kaedweńskiego obozu. Na tamtejszej arenie będziemy mogli zmierzyć się z Ves. Jeśli potraktujemy to starcie na poważnie, to jedyna kobieta w Niebieskich Pasach będzie nam wdzięczna i zaprosi nas do swojego namiotu. Tam też czeka na nas poczęstunek oraz możliwość wspólnego spędzenia miłych chwil.

Po stoczeniu bitwy upiorów i powrocie do rzeczywistości przekonujemy się, że, poza nią i Vernonem, wszystkie Niebieskie Pasy zostały zwiedzione w pułapkę i powieszone. Ponownie Ves ma uratować wygląd, który zapewnia jej zainteresowanie samego Henselta. W tej historii jest jednak wiele niewiadomych, przez co trudno orzec, czy też Ves mówi nam całą prawdę.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...