Redania

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

flaga redanii, flaga
Flaga Redanii
Stolica: Tretogor
Ustrój: Monarchia
Władca: Radowid
Język: Wspólny

Redania to państwo, które pod rządami Radowida nabrało wielkich aspiracji. Godło tego Królestwa Północy, używane od niepamiętnych czasów, mocno przypomina analogiczny symbol Polski. Redania położona jest pomiędzy Bruiną i Pontarem, od północy granicząc z Kovirem, od wschodu z Kaedwen, a od południa z Temerią. Od zachodu Redanię oblewają wody Zatoki Praksedy. Na obszarze tego państwa znajduje się także Wolne Miasto Novigrad (miasto-państwo), od którego nazwę wzięła państwowa moneta – korona novigradzka.

Redania jest słabo rozwinięta gospodarczo. Tutejszy rynek zalewają tanie produkty z Nilfgaardu i państw ościennych, zaś ukształtowanie terenu i brak poważniejszych źródeł minerałów nie pozwalają na rozwinięcie przemysłu ciężkiego. Także liczba manufaktur jest niezwykle skromna, przez co można przypuszczać, iż gospodarka Redanii w dużej mierze opiera się na imporcie.

redania, mapa redanii, mapa
Mapa Redanii

Największym miastem jest rzecz jasna Novigrad, jednak jego niezależność od Radowida sprawia, iż najważniejszym osiedlem jest stolica – Tretogor. Osiedle to, zbudowane na elfich ruinach, znajduje się trzysta mil na północ od Oxenfurtu – sławnego ośrodka akademickiego położonego w delcie Pontaru. To tutaj działał sławny Dijkstra – szef redańskiego wywiadu.

O sile militarnej Redanii stanowiło 35 tys. wojska, przy czym znaczna pożyczka od władców Poviss i Koviru sprawiła, że Radowid ma do dyspozycji znacznie większe siły. Zaliczyć do nich można także Zakon Płonącej Róży, który po opuszczeniu Temerii znalazł sobie nowego protektora w osobie Radowida. Otrzymali ziemie wokół Roggeven.

O życiu religijnym mieszkańców nie wiadomo praktycznie nic. Można przypuszczać, że także tutaj swoich wyznawców posiada popularny na Północy kult Wiecznego Ognia.

Redanii nie odwiedzimy podczas gry. Możemy tylko przyczynić się do zajęcia przez to państwo zachodniej części Temerii lub całości foltestowego królestwa – w zależności do losów Anais La Valette.

Komentarze

0
·
Zakon PŁONĄCEJ, nie "płomiennej" Róży...

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...