Zamek La Valette

2 minuty czytania

Zamek rodu La Valette’ów znajduje się na północ od Wyzimy, w pobliżu spajającego Pontar Białego Mostu. Tutaj mieszka faworyta Foltesta, Maria Luiza, wraz z królewskimi dziećmi.

zamek, la, valettezamek, la, valette

Twierdza należy do największych i najsilniej strzeżonych fortec w całym kraju. W momencie, w którym rozpoczynamy grę, możemy zaobserwować, że umocnienia na prawym brzegu wciąż znajdują się w budowie, co nie zmienia faktu, że powstała na wyspie warownia prezentuje się okazale.

Strategiczne położenie pozwala staremu baronowi La Valette na kontrolowanie szlaków kupieckich, zaś fakt posiadania w tutejszym zamku bękartów króla skłonił Foltesta do oblężenia twierdzy. Aby ją zdobyć, trzeba wpierw przeprawić się mostem w stronę starej świątyni. Jest to budynek powstały przed samym zamkiem, będący w przeszłości miejscem kultu jakiegoś starego, lokalnego bóstwa. W środku obiektu znajduje się podobny do głazu monument, wokół którego zbierają się wierni, by zanieść swoje modlitwy. Świątynia posiada także własne podziemia, z racji oblężenia służące jako magazyn broni i żywności.

zamek, la, valettezamek, la, valette

Za kolejnym mostem położona jest samotnia, stanowiąca ostatnią linię obrony. W środku jest raczej dość pusto, jeśli nie liczyć dużej ilości ksiąg. Miejsce to stanowić ma schronienie i to właśnie tam w największej potrzebie schronić się mogą członkowie rodu.

Pod twierdzą rozciągają się przepastne podziemia i lochy. Więźniów nie trzyma się, rzecz jasna, do towarzystwa, dlatego można się tutaj natknąć na dobrze wyposażoną salę tortur oraz odpowiednie pokoje do przeprowadzania przesłuchań. Tutaj też znajdują się niektóre z magazynów, w tym magazyn z oliwą. Niewielu udało się uciec z tutejszych lochów i to właśnie nam dane będzie wystawić na próbę renomę tutejszych zabezpieczeń.

SPOILER

Po zdobyciu zamku przez Temerczyków i uwięzieniu lub ewentualnej śmierci Arjana La Valette’a, twierdza przeszła w ręce Kimbolta i Maravela.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...