Olcan

1 minuta czytania

olcan

Kapłana Kreve, Frei i Melitele ujrzymy w II akcie wśród poselstwa Stennisa z Aedirn. Nie jest wiadomym, dlaczego towarzyszył sławnej Smokobójczyni i synowi Demawenda, jednak to jego obecność przyczyniła się do powstania magicznej mgły.

Podczas nieudanych negocjacji Stennisa z Henseltem dochodzi do walki. Król Kaedwen, zapewne w bitewnym szale i otępiony zadaną mu raną głowy, rzuca się na Olcana i zabija go. To wywołuje przygotowaną podczas bitwy pod Vergen klątwę, w której zjawy toczą niekończącą się bitwę.

SPOILER

Olcan cieszył się poważaniem mieszkańców Vergen. W jego domu odnajdujemy jednak dowody na to, iż zamówił u lokalnego kowala, Thoraka, fałszywy kielich, w którym znajdował się thaumador – substancja, którą posłużył się nieznany sprawca, otruwając Saskię podczas wojskowej narady. Dostęp do piwnicy z winem ułatwił mu Stennis, który najwięcej zyskiwał na śmierci Dziewicy z Aedirn. Wygląda na to, że Olcan otruł Saskię z jego rozkazu, jednak dowody te opierają się jedynie na poszlakach od nie do końca wiarygodnych świadków.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...