bitwa_blizniakow

Yennefer

2 minuty czytania

UWAGA – Strona ta zawiera materiały przeznaczone dla dorosłych. Musisz mieć 18 lat lub więcej, aby go przeczytać. Jeżeli nie masz tyle, wróć do strony głównej.

Tak, chcę przeczytać ten artykuł

Wróć

yennefer, yenna, geralt, wiedźmin

Czarodziejka z Vengerbergu to prawdziwa miłość znanego z książek Geralta i jednocześnie przyjaciółka Triss Merigold. Chorobliwie zazdrosna i piękna, zdołała zwrócić na siebie uwagę wiedźmina. To właśnie pod jej opiekę Geralt powierzył Ciri. Yennefer należała wpierw do Rady, następnie zasiadała w Loży, tak więc niekiedy doradzała Demawendowi z Aedirn.

W pierwszej części gry jej imię nie pada ani razu, chociaż można natknąć się na rozmowę o "pewnej czarodziejce". Druga odsłona jest pod tym względem dużo bardziej wylewna i już w prologu spotykamy Rębaczy z Crinfrid. Jeden z najemników, odpowiednio pociągnięty za język, wspomina dawną historię, kiedy to udało im się związać wiedźmina i czarodziejkę. Zapytany o tę drugą, mówi, że była to jakaś "Dżenifer".

SPOILER

Los Yennefer nierozerwanie związany jest z amnezją wiedźmina. Podczas wizji widzimy, jak czarodziejka niemal ponosi śmierć chcąc ratować Geralta podczas pogromu w Rivii. "Przyszywanych" rodziców ratuje Ciri, przenosząc wspomnianą dwójkę do innego świata i oddając im Wyspę Jabłoni. Tam Geralt oraz Yennefer wiodą spokojne życie do momentu, gdy pojawia się Dziki Gon i porywa czarodziejkę.

Wiedźmin zawiera układ, oddając swoją duszę za ukochaną, jednak nie poznajemy sposobu, w jaki ta najmłodsza członkini Rady powraca do naszego świata. Nieco więcej światła na dalsze losy czarodziejki rzuca Letho, który twierdzi, że Yennefer przebywała w Nilfgaardzie z objawami amnezji, takimi samymi, na jakie cierpiał Geralt. To właśnie od niej cesarski wywiad dowiaduje się o Loży.

Jeszcze jedną wskazówką co do miejsca przebywania Yennefer dzieli się z nami Sheala, ale tylko wtedy, gdy ratujemy ją przed śmiercią w magaskopie. Kovirska czarodziejka twierdzi, że ukochana Geralta przebywa w Nilfgaardzie i to właśnie tam powinniśmy jej szukać.

Komentarze

0
·
no a gdzie te treści dla dorosłych?
0
·
Chodziło o obrazek.
0
·
Zależy kto się czego spodziewał

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...