Yennefer

2 minuty czytania

Tekst zawiera spoilery.

yennefer,witcher 2,the witcher 2: assassins of kings

Czarodziejka z Vengerbergu to prawdziwa miłość znanego z książek Geralta i jednocześnie przyjaciółka Triss Merigold. Chorobliwie zazdrosna i piękna, zdołała zwrócić na siebie uwagę wiedźmina. To właśnie pod jej opiekę Geralt powierzył Ciri. Yennefer należała wpierw do Rady, następnie zasiadała w Loży, tak więc niekiedy doradzała Demawendowi z Aedirn.

W pierwszej części gry jej imię nie pada ani razu, chociaż można natknąć się na rozmowę o "pewnej czarodziejce". Druga odsłona jest pod tym względem dużo bardziej wylewna i już w prologu spotykamy Rębaczy z Crinfrid. Jeden z najemników, odpowiednio pociągnięty za język, wspomina dawną historię, kiedy to udało im się związać wiedźmina i czarodziejkę. Zapytany o tę drugą, mówi, że była to jakaś "Dżenifer".

Los Yennefer nierozerwanie związany jest z amnezją wiedźmina. Podczas wizji widzimy, jak czarodziejka niemal ponosi śmierć chcąc ratować Geralta podczas pogromu w Rivii. "Przyszywanych" rodziców ratuje Ciri, przenosząc wspomnianą dwójkę do innego świata i oddając im Wyspę Jabłoni. Tam Geralt oraz Yennefer wiodą spokojne życie do momentu, gdy pojawia się Dziki Gon i porywa czarodziejkę.

Wiedźmin zawiera układ, oddając swoją duszę za ukochaną, jednak nie poznajemy sposobu, w jaki ta najmłodsza członkini Rady powraca do naszego świata. Nieco więcej światła na dalsze losy czarodziejki rzuca Letho, który twierdzi, że Yennefer przebywała w Nilfgaardzie z objawami amnezji, takimi samymi, na jakie cierpiał Geralt. To właśnie od niej cesarski wywiad dowiaduje się o Loży. Pomimo amnezji, dała się poznać jako sprytna manipulatorka, która niemal skłóciła wiedźminów ze Szkoły Żmii.

Jeszcze jedną wskazówką co do miejsca przebywania Yennefer dzieli się z nami Sheala, ale tylko wtedy, gdy ratujemy ją przed śmiercią w magaskopie. Kovirska czarodziejka twierdzi, że ukochana Geralta przebywa w Nilfgaardzie i to właśnie tam powinniśmy jej szukać.

Komentarze

0
·
no a gdzie te treści dla dorosłych?
0
·
Chodziło o obrazek.
0
·
Zależy kto się czego spodziewał

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...