Saskia

2 minuty czytania

saskia

Nazywana "Dziewicą z Aedirn" lub "Smokobójczynią", Saskia to kobieta nisko urodzona, która cieszy się ogromnym autorytetem. Jej przydomki nie są przypadkowe. Za zabicie zionącej ogniem bestii, została odznaczona orderem w samym Vengerbergu. Smok padł w okolicach Vergen i to właśnie w krasnoludzkim mieście Saskia cieszy się niemal nabożną czcią. Posiada miecz sławnego kaedweńskiego generała – Vandergrifta.

SPOILER

Dziewicę z Aedirn poznamy osobiście tylko wtedy, gdy zdecydowaliśmy się odpłynąć z Flotsam wraz z Iorwethem. Trafiamy wtedy wprost do Vergen i zostajemy zaproszeni na obrady dowódców. Podczas toastu Saskia zostaje otruta, zaś Geralt zobowiązuje się zdobyć niezbędne składniki lekarstwa.

saskia, smokobójczyni, dziewica z aedirn

Za wyleczenie Saskii odpowiada Filippa, która wykorzystała płatki z róży pamięci, aby zdobyć wpływ na Dziewicę z Aedirn. W trakcie oblężenia Vergen poznajemy prawdziwe pochodzenie Saskii, która okazuje się być smoczycą imieniem Saesenthessis. Odkrywamy, że to ona pojawiła się podczas walk o Zamek La Valette, lecz tym razem ratuje wiedźmina przed śmiercią.

Po wygranej bitwie Saskia znika wraz z Filippą. Podążając tropem dwóch kobiet, trafiamy do Loc Muinne. Jeśli pomożemy Eilhart wydostać się z redańskiego lochu, to otrzymamy sztylet zdolny zdjąć zaklęcia posłuszeństwa z Saskii.

saskia, smokobójczyni, dziewica z aedirn

Podczas narad zostaje oficjalnie ogłoszona koronacja Saskii z Vergen na władczynię Doliny Pontaru. Podczas próby aresztowania Sheali dochodzi do ataku smoka. Walczymy z Saesenthessis na szczycie zrujnowanej wieży, zaś w późniejszym etapie starcia smoczyca nabija się na drzewo. Jeśli nie mamy sztyletu, to możemy zdecydować się dobić bestię lub ranną pozostawić swojemu losowi. Pomagając Saskii powrócić do ludzkiej postaci, otwieramy sobie zarazem okazję do rozmowy z dziewczyną. Okazuje się, że jest córką przyjaciela Geralta – Borcha Trzy Kawki. Można zatem przypuszczać, że jej matką jest Myrgtabrakke.

Podczas rozmowy z wiedźminem zdradza swoje zainteresowanie krasnoludami. Nie jest świadoma uczuć Iorwetha, jednak stwierdza, że "przydałby się jej chłop". Prawdopodobnie powróciła potem do Vergen już jako władczyni Doliny Pontaru.

Komentarze

0
·
Saskia "Nawiedzona". Mówcie co chcecie - ale jej jakoś nie polubiłam. Idee miała całkiem słuszne, ale wydawała się mało przekonywująca. Była tak poprawna, że aż nudna. Kompletnie nie spasowała mi do towarzystwa tych wszystkich barwnych postaci.
0
·
Szkoda, że porzucili jej wątek w "Dzikim Gonie". Komiks to trochę za mało.
0
·
saskia to chyba najpiękniejsza postać z całego uniwersum ale ten iorveth... chciałbym żeby sie nie lubili

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...