Ludwig Merse

1 minuta czytania

ludwig merse, merse, ludwig

Ludwig Merse to horodniczy we Flotsam. Mieszka w przestronnym domu naprzeciwko karczmy ze swoją żoną, Chlodwigą, oraz dwójką dzieci – dziewczynką i chłopcem. Stanowisko otrzymał "po znajomości" – jego kuzynem jest niejaki Bernard Loredo.

Do jego zadań jako horodniczego należą wszystkie kwestie cywilne, wyłączone spod jurysdykcji komendanta tutejszego garnizonu. Pierwszy raz natkniemy się na tę postać podczas ataku kejrana, zaś w rozmowie Merse stwierdzi, że sprawa potwora w mieście także należy do zakresu jego obowiązków. W swoim domu posiada skrzynkę Poczty Królewskiej, dzięki której odbiera wytyczne z Wyzimy i wysyła okresowe raporty do stolicy.

SPOILER

Początkowo Ludwig mieszkał w Wyzimie, jednak musiał uciekać z miasta, gdy na jaw wyszły zarzuty o korupcję. Do Flotsam sprowadził go Loredo, oferując mu intratną posadę horodniczego.

Z raportu dla Talara dowiadujemy się, że Ludwig tak naprawdę jest pod silnym wpływem swojej żony. Horodniczy wysyła fałszywe raporty do stolicy, dzięki czemu nikt zbytnio nie interesuje się działalnością jego rodziny we Flotsam.

Podczas zadania "Róża pamięci" natykamy się na chłopów, którzy chcą podzielić na części i ukraść elfi posąg Eldana i Cymoril. Ma on trafić do ogrodu żony horodniczego.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...