Malena

1 minuta czytania

malena, geralt

Malena to imię mające być nawiązaniem do głośnego filmu Giuseppe Tornatore o tytułowej piękności, której uroda stała się przekleństwem. W grze miano to nosi elfka, którą spotykamy w Bindudze. Otoczona przez temerskich żołdaków zostaje oskarżona o współpracę ze Scoia’tael. To właśnie z nią ostatni raz widziano dwóch zaginionych strażników.

SPOILER

Jeśli nie zareagujemy, to bez procesu dziewczyna zostanie z miejsca skatowana na śmierć. Możemy jednak wtrącić się do całej sprawy, dzięki czemu dowiemy się, iż Malena jest oskarżana także o rozwiązłość. Decydując się na sprawdzenie jaskini, w której zaginęło dwóch żołnierzy, odkrywamy, że faktycznie zabiły ich elfy.

Dziewczynę możemy od razu oskarżyć, wydając ją na pewną śmierć, bądź też dać się jej wytłumaczyć. W tym drugim przypadku wpadamy w pułapkę zastawioną przez elfy, a Malena ucieka.

Jeśli pomagamy dziewczynie i tuszujemy prawdę, to elfka obiecuje nam się odwdzięczyć. Spotykamy ją ponownie koło wodospadu, wpadając w zastawioną pułapkę. Chociaż dziewczyna znika, to ponownie znajdujemy ją w ruinach spalonego dworu. Możemy ją wypuścić, wydać Loredo lub z miejsca zabić.

O działalności elfki wspomina także Dymitr – tutejszy zbój i człowiek od brudnej roboty dla Loredo. Twierdzi, że wkrótce się z nią policzy.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...