Jak aktywować Wiedźmina 2?

1 minuta czytania

Tytuł newsa mówi chyba sam za siebie – spróbujemy aktywować Wiedźmina 2 w wersji, która miała zapewnić zabawę jeszcze przed premierą.

witcher 2, wiedźmin 2

Jak też mogliśmy przeczytać, po północy 16 maja miał ruszyć proces aktywowania gry dla wszystkich, którzy postanowili nieco grosza wysupłać na EK. Samo szumne słowo "aktywacja" oznacza przede wszystkim połączenie z serwerami secuROM w celu sprawdzenia oryginalności posiadanej kopii gry. Dodatkowo mogliśmy zarejestrować grę i przygotować się do pobrania darmowego DLC. Przed północą okazało się jednak, że planowana godzina "0" ulegnie zmianie.

Kolejne aktualizacje i komunikaty zarówno na gram.pl, jak Twitterze czy stronie społeczności Wiedźmina 2, oznajmiły, że zagramy w EK przed świtem. Dopiero dosłownie przed chwilą (w chwili pisania tego newsa), czyli po 8 rano, ogłoszono, iż "odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie – proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin".

Nie trzeba chyba mówić, że wielu fanów niemal całą noc czekało na to, by rozpocząć swoją przygodę z Geraltem. Raz jeszcze na drodze stanęły im problemy, z którymi CD Projekt najwidoczniej nie do końca sobie radzi. Równie dobrze wściekły fan mógł zażądać zwrotu pieniędzy, gdyż nie otrzymał towaru w takiej formie, w jakiej się spodziewał. Cóż, miało być pięknie, a wyszło jak zawsze.

Komentarze

0
·
Może ktoś przybliżyć cały temat? Na czym polega aktywacja, jakie profity z niej czerpiemy, co może nam to dać w przyszłości (o ile wydawca coś takiego przewiduje)?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...