droga_szamana_zamek_widmo

„Wiedźmin 2” – dwa kawałki inspirowane grą

1 minuta czytania

Bardzo ciepło wspominam płytę z utworami muzycznymi inspirowanymi grą „Wiedźmin”. Kawał soczystego i tuczącego mięsa, obficie polany klimatycznym sosem, który przyjemnie pobudza nasze zmysły. Prawdziwa uczta dla uszu, trafiająca w wysublimowane gusta większości graczy, co jest niewątpliwie sporą sztuką. Ten krążek pozwolił mi zapoznać się po raz pierwszy z twórczością kilku utalentowanych zespołów i dał mi pewien impuls do poszerzania swoich horyzontów – za to chwała CD Projekt RED.

riverside, wiedźmin 2

Dlatego też cieszy mnie niezmiernie, że warszawskie studio planuje coś podobnego w przypadku promocji „Wiedźmina 2”. Pierwszym (i miejmy nadzieję, że nie ostatnim) efektem tej działalności jest nawiązanie współpracy z Maciejem Balcarem oraz zespołem „Riverside”. Co przyjemniejsze, już dziś możemy posłuchać owoców tego porozumienia. Mniam!

Piosenka „Forgotten Land”, która znajdzie się na najnowszej płycie „Riverside”, „Memories in my Head”, została wybrana jako oficjalny kawałek promujący na całym świecie najnowsze przygody Geralta z Rivii.

Plik wideo nie jest już dostępny.

„Kilka z naszych piosenek inspirowanych jest grami RPG. W tej konkretnej starałem sobie wyobrazić starożytną krainę rządzoną przez królów, którzy padli ofiarą pychy. Złe rzeczy zaczęły się dziać w ich królestwach, a dumnych królów spotkał tragiczny los. Kto wie, może nawet zostali zamordowani...” – mówi Mariusz Duda, frontman zespołu „Riverside”.

Natomiast „Biały wilk” jest dziełem Macieja Balcara – muzyka, wokalisty, kompozytora, autora tekstów i członka legendarnego zespołu „Dżem”.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Wedle obietnic twórców, teledyski do obu utworów pojawią się jeszcze w tym miesiącu. Osobiście te dwa kawałki niespecjalnie mi się podobają, ale jak wiadomo – gusta i guściki, a z nimi się nie dyskutuje.

Komentarze

0
·
No nie jest to 'Hybrid Times' Riverside'a i też średnio mi się podoba. Za mało tej magii z poprzednich płyt. Nie wiem, czemu nasuwa mi się: przerost formy nad treścią... Z ich luźniejszych kawałków to do 'Conceiving You' też się nie umywa. Słabo.

Ten Dżemowy ujdzie w tłoku.
0
·
chciałbym zobaczyć Vadera ponownie w akcji. Sword of the Witcher wymiata.
0
·
Mi z jedynki podobały się te kawałki inspirowane grą. Jak np.
http://www.youtube.co...?v=3i7g7xeLGi0
http://www.youtube.co...?v=HislA9bJ1xg

Dodaj komentarz

Wczytywanie...