FAQ 3.0 – PvP i walki oblężnicze

4 minuty czytania

FAQ 3

3.1 Co oznacza termin PvP?
3.2 Czy Real Combat System (system realistycznej walki) będzie obecny podczas walki PvP?
3.3 Więc będę miał możliwość walki z innymi graczami?
3.4 Każdy może atakować każdego, czy może istnieją jakieś ograniczenia?
3.5 Czym jest Królestwo Kresowe?
3.6 Więc Królestwo Kresowe jest jedynym miejscem dla PvP?
3.7 Czym są twierdze?
3.8 Ale ja jestem w małej gildii! Nie mamy wystarczająco członków, aby utrzymać takie coś!
3.9 Jak inna gildia może przejąć twierdzę lub wieżę?
3.10 Czy oblężenia PvP są dostępne jedynie w Królestwach Kresowych?
3.11 Jakie będą korzyści z angażowania się w walkę PvP?
3.12 Więc moja postać może awansować w PvE oraz PvP?
3.13 Znudzenie opcją PvP oznacza dla mnie koniec gry?

3.1 Co oznacza termin PvP?

Termin PvP jest skrótem dla gracz-na-gracza (player-versus-player), który opisuje walkę pomiędzy graczami. Przeciwieństwem PvP jest PvE, czyli gracz-na-środowisko (player-versus-environment), oznaczający walkę pomiędzy graczem, a sterowaną przez komputer jednostką. W Age of Conan nie zabraknie ani jednego, ani drugiego!

3.2 Czy Real Combat System (system realistycznej walki) będzie obecny podczas walki PvP?

Tak, RCS jest naszym sposobem na walkę w Age of Conan. Podczas potyczek z innymi graczami będziesz używał tych samych umiejętności i zasad, co w czasie bitew z wrogami sterowanymi przez komputer. Aby cały system zbyt szybko się nie przejadł, będą wprowadzone pewne ograniczenia.

3.3 Więc będę miał możliwość walki z innymi graczami?

Tak. W AoC pojawią się liczne opcje gry PvP. Będą więc tam minigry, jak na przykład Schwytaj Czaszkę, jaki i ogromne bitwy oblężeniowe o twierdze. Dodatkowo będziesz mógł wziąć udział w pijackich burdach, walcząc w barach całej Hyborii o swój honor. Dla tych, którym gra w trybie PvP odpowiada najbardziej, Age of Conan proponuje serwery skupione właśnie na takiej rozgrywce. Posiadają one inny zestaw zasad.

3.4 Każdy może atakować każdego czy może istnieją jakieś ograniczenia?

Walka pomiędzy graczami jest zrealizowana w dość kompromisowy sposób, gdyż jest ona ograniczona jedynie do konkretnych obszarów. Jeżeli chcesz uniknąć walki PvP, wtedy po prostu musisz unikać tych obszarów (oraz serwerów PvP).

Głównym regionem dla ogromnych walk PvP są Królestwa Kresowe (Border Kingdoms). To właśnie tam gildie będą walczyć o panowanie nad twierdzami.

Serwery PvP będą miały swój własny zestaw zasad.

3.5 Czym jest Królestwo Kresowe?

Król Conan zdecydował się na ekspansję w Królestwo Kresowe. Kilka osób z jego dworu zdecydowało się sfinansować powstanie osad w tym regionie. Oznacza to, że gracze mogą budować tam własne twierdze (jak wolisz – zamki). Twierdze muszą być chronione przed innymi gildiami, gdyż ich ilość jest ograniczona, a one same mogą dostarczać gildii rzadkich oraz cennych surowców.

Królestwo Kresowe jest „Dzikim Zachodem” Hyborii. Panuje tam bezprawie i łatwo jest w tym miejscu stracić życie, więc lepiej uważaj podczas podróży.

3.6 Więc Królestwo Kresowe jest jedynym miejscem dla PvP?

Nie, istnieją inne tereny, na których możesz zaangażować się w walkę PvP, lecz Królestwo Kresowe jest jedynym miejscem, gdzie możesz wziąć udział w oblężeniach. Przykładowo możesz zagrać w jedną z minigier PvP lub wziąć udział w pijackiej burdzie, podczas której tłuczesz się w tawernach. Jednak ogólnie rzecz biorą inni gracze nie będą w stanie skrzywdzić cię poza Królestwem Kresowym. Oczywiście nie dotyczy to serwerów PvP.

3.7 Czym są twierdze?

Twierdze są konstrukcjami, które gracze mogą wybudować i utrzymywać w Królestwie Kresowym. Oczywiście takich terenów jest ograniczona ilość. Z tego powodu inne gildie na pewno spróbują podbić je lub nawet kompletnie zniszczyć za pomocą machin oblężniczych. Wykorzystując zebrane surowce, takie jak żelazo, kamień i drewno, gracze mogą rozbudowywać twierdze, konstruując ściany czy inne budynki obronne. Istnieje również możliwość dodania do tych konstrukcji sterowanych przez komputer strażników.

3.8 Ale ja jestem w małej gildii! Nie mamy wystarczająco członków, aby utrzymać takie coś!

Budowanie, utrzymywanie i obrona twierdz pochłania wielkie ilości zasobów oraz siły roboczej. Nie jest to rzecz, na którą może pozwolić sobie każda gildia. Jednakże przemierzając Królestwo Kresowe, z pewnością natkniesz się na wieże. Ich funkcjonowanie przypomina mini-twierdze. Mogą one być przejmowane i utrzymywane przez mniejsze gildie. Nie są one tak korzystne, jak ich większe odpowiedniki, ale ryzyko przejęcia kontroli nad nimi z pewnością także się opłaci.

3.9 Jak inna gildia może przejąć twierdzę lub wieżę?

Niewielu ludzi lubi stać na straży przez 24 godziny na dobę, więc twierdze będzie można atakować jedynie w określonym czasie. Napastnicy będą musieli wtedy zabić obrońców wszelkimi możliwymi środkami! Aby dowiedzieć się więcej o oblężeniach i budowaniu miast, zobacz ten artykuł.

3.10 Czy oblężenia PvP są dostępne jedynie w Królestwach Kresowych?

Tak, oblężenia PvP są dostępne jedynie w Królestwach Kresowych. Gracze mogą również budować różne konstrukcje w miejscach bogatych w surowce, ale one nie będą na starcie otwarte na oblężenia PvP.

3.11 Jakie będą korzyści z angażowania się w walkę PvP?

Kontrola surowców dla twojej gildii i rzemieślników, specjalne zdolności w awansowaniu w poziomach PvP, potencjalne zastrzyki gotówki za dołączenie do gildii jako najemnik (w zależności od tego ile gildia wynajmująca cię chce ci zapłacić), miażdżenie wrogów, wpis na liście liderów, prawo do przechwalania się, dobra zabawa. Nie musisz angażować się w walki PvP, jeżeli nie chcesz, jednakże z pewnością miło jest posiadać dodatkowe (ale nie konieczne) korzyści.

3.12 Więc moja postać może awansować w PvE oraz PvP?

Tak, w grze można zdobyć aż do dwudziestu różnych poziomów PvP, które są dodatkiem do zwykłych umiejętności. Poziomy PvP otrzymuje się w walkach z innymi graczami. Nowe poziomy PvP dają ci specjalne zdolności i umiejętności.

3.13 Znudzenie opcją PvP oznacza dla mnie koniec gry?

Tak i nie. Przewidujemy wiele rozrywek w trybie PvP dla gildii które chcą brać w tym udział! Ale jest także wiele innych rzeczy do roboty w AoC. Wielki świat Hyborii jest otwarty na eksplorację, a my ze swojej strony gwarantujemy ci wiele godzin spędzonych na podróżach przez najbardziej fantastyczne obszary, jakie kiedykolwiek widziałeś. Są zadania do wykonania, raidy do zorganizowania, lochy do zwiedzenia i wiele innych rzeczy do zrobienia nawet na najwyższych poziomach. Koniec jest jedynie początkiem!

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...