Broken Leg Glen

2 minuty czytania

Broken Leg Glen

Broken Leg Glen to typowa dla Cymerii głęboka dolina. Położona jest ona pomiędzy kontrowersyjnym Venarium i rozrywaną przez ciągłe walki Doliną Conalla (Conall`s Valley). Jest to ziemia, która służy podróżnikom tylko do przejazdu w ich drodze ku innym częściom Cymerii. Pomiędzy otaczającymi ją stromymi górami płynie zimna rzeka.

Niektórzy przyjeżdżają tu tylko po to, aby zwiedzić ziemię, która wydała na świat samego króla Conana i resztę z Klanu Conarch. Ci, którzy zostali wybrani lub sami wybrali, aby zostać na tych terenach, najprawdopodobniej szybko zostaną wrzuceni w wir jakiejś przygody.

Skaliste terytorium oraz częste deszcze i śnieg (w zależności od pory roku) sprawiają, że uprawa roli jest bardzo trudna, a co za tym idzie – wiele rodzin nie ma środków do życia. Jednakże w Broken Leg Glen da się przeżyć. Istnieje tam pewna wielka, jak na Cymeryjskie warunki, wioska, która jest dla wielu rodzin domem. Jest to najprawdopodobniej najbardziej ucywilizowana osada w całym kraju. Stoi tam młyn z wielkim kołem obracanym przez zimną wodę, która spływa z gór. Dzięki temu ludzie wyrabiają dla siebie mąkę.

Zwierzyny łownej tu pod dostatkiem, a myślistwo jest popularnym zajęciem. Niektóre rodziny zdecydowały się na hodowlę bydła, ale starają się utrzymać zwierzęta w małej liczbie, aby nie przyciągać drapieżników grasujących w lasach. Niedźwiedzie i wilki są stałym zagrożeniem dla samotnych podróżnych. Ci wielcy łowcy są odpowiedzialni za śmierć lub zniknięcie części hodowli, małych dzieci, czy nawet dorosłych osadników.

Bestie Broken Leg Glen nie są niestety jedynym zagrożeniem tego regionu. Czerwonowłosi Vanirowie najeżdżają pobliskie terytoria, przychodząc z mroźnej północy każdego tygodnia. Niektórzy uważają to jedynie za głupią plotkę, a inni już ostrzą topory i zacieśniają paski zbroi, szykując się do zbliżającej się bitwy. Część myśli, że oni przybywają tu jedynie na podbój, ale reszta uważa, że nadchodzą po sławne rudy niebieskiego żelaza, których używa się do wyrabiania osławionej Cymeryjskiej Niebieskiej Stali (Cimmerian Blue Steel). Ten tajemniczy i potężny metal byłby olbrzymim dobrodziejstwem dla najeźdźców, o ile zdołaliby ukraść również sekret jego wytapiania.

Inwazja nie jest jedyną rzeczą, która trzyma Broken Leg Glen w ciągłej gotowości. Podobno w okolicy można natknąć się na potwory wprost z koszmarów. Może to tylko głupia plotka, ale kto wie...

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...