Troglodyci (Troglodytes)

1 minuta czytania

"Wśród porośniętych lasem wzgórz na północnym zachodzie bytują koczownicze stada małpoludów nie znających mowy ani umiejętności rozniecania ognia czy używania narzędzi. To potomkowie Atlantydów, którzy stoczyli się na powrót w chaos zezwierzęcenia, z jakiego ich przodkowie z takim trudem podźwignęli się przed wiekami. Na południowym zachodzie żyją rozproszone szczepy zdegenerowanych, zamieszkujących w jaskiniach dzikusów, porozumiewających się prymitywną mową…"

- Robert E Howard: Era Hyboryjska; Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki


Hyboryjska ewolucja jest stale postępującym procesem. Niektórym rasom udało się przetrwać erę kamienia łupanego i rozwinąć się, jednakże inne cofnęły się do stadium barbarzyńskiego kanibalizmu.

Jedno z takich plemion po zejściu z mroźnego górskiego płaskowyżu i przeniesieniu się na północ, zamieszkuje jaskinie niedaleko fortecy Atzela. Podążają oni szlakiem migracji mamutów, gdyż polują na te wielkie bestie. Niektóre z nich również poddają tresurze.

Ci barbarzyńcy byli obwiniani za porywanie więźniów z karnego obozu Atzela oraz za grożenie nieświadomym podróżnym. Jednakże są oni tolerowani przez bandytów Atzela, gdyż nie mają żadnych wartościowych rzeczy, z których można byłoby ich ograbić.

Rozejm ten nie jest jednak łatwy do utrzymania. Jak tylko kanibale zaczną pożywiać się zwłokami bandytów, otwarty konflikt będzie nieunikniony.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...