Xibaluku

5 minut czytania

"Głupcy pójdą tam, gdzie rozważni obawiają się zapuścić i obawiam się, że musimy być jak ci głupcy. Piktowie muszą mieć dostęp do magii krwi Acheronu. Niechaj lubują się w swoich rytuałach i bestialskiej magii. Upewnij się, że przeszłość pozostanie zapomniana.”
- Generał Lupercus

Kolonia więzienna, znana jako Grzmiąca Rzeka, stała się domem dla wielu najgorszych kryminalistów Aquilonii. Mordercy, gwałciciele i łotry o ciemnych sercach, zasiedlający wyspę, nigdy nie wiedzieli, że coś o wiele mroczniejszego niż skazy na ich duszach kryje się pod nimi. Acheronianie nazywali to Xibaluku – święte miejsce pod powierzchnią ziemi. Miejsce kultu i ofiary, gdzie cienie wiją się w nieziemskiej ekstazie bluźnierczych rytuałów na cześć nienazwanych bogów.

akuk

Teraz Piktowie poznali magię krwii Acheronów i, jak wszystkie dzikusy ich rodzaju, dążą do władzy na własną rękę. W najgłębszych otchłaniach ciemności budzą armię nieumarłych i jeżeli uwolnią ich potęgę na ziemi, zapanuje mrok i ogień. Lecz sprzymierzeńców można znaleźć w najmniej przyjaznych miejscach – Kar Grun Wygnaniec szuka tych, którzy pomogą mu w walce przeciwko bratu, Jal Kor Bloodbane'owi. Piktowie zostali podzieleni przez rzecz dającą im moc – magię krwi. Kar Gun nie zejdzie ze starej drogi, a jego brat poszukuje jedynie potęgi, kosztem wyniszczania duszy.

Dokąd tedy prowadzą mroczne ścieżki Xibaluku? Nikt tego nie wie. Jedyną prawdą jest, że zło człowieka jest bliskie, jak jego odbicie.

Rozgrywka Xibaluku

W celu rozszerzenia gry Age of Conan: Hyborian Adventures dodajemy nowe podziemia o nazwie Xibaluku. Te przeznaczone dla, przykładowo, osiemdziesięcio-poziomowych postaci lochy zapewnią graczom niezliczenie więcej godzin rozgrywki poprzez serię nowych zadań, spotkań, łupów i oczywiście środowisk do zwiedzania! Xibaluku jest w fazie testów i będzie dostępne w czwartej aktualizacji.

Gracze chcący zapuścić się w nowe podziemia będą musieli udać się w kierunku rejony Grzmiącej Rzeki. Umieszczone w systemie korytarzy i jaskiń, pod starymi ruinami Acheronu, podziemia Xibaluku zasiedlane są teraz przez dzikie plemienia Piktów siejących spustoszenie na terenach Grzmiącej Rzeki. Jako drużyna, ty i twoi sprzymierzeńcy musicie uzyskać dostęp do Xibaluku (nie jest to łatwe zadanie – wpierw należy przejść podziemia Rzeźnickiej Piwnicy) i dać się porwać fabule, która prowadzi do najciemniejszych głębin.

Nowe podziemia oferują dodatkowy respawn potworów za pośrednictwem różnych, opcjonalnych bossów. Z jedenastoma oddzielnymi spotkaniami z bossami gracze znajdą wyzwania na nowej i niezwykłej drodze. Niektóre spotkania nie będą także odtwarzane za każdym razem. Niektóre miejsca oferują wyselekcjonowane spotkania z bossami, więc będzie trzeba szukać rzadszych potworów, aby ukończyć przygodę i mieć to na uwadze nawet podczas kolejnych wizyt w rozległych lochach. Dla przykładu to, jak szybkie będą postępy gracza w podziemiach, wpłynie na rodzaj bossa, jakiego może spotkać na drodze. Gracze odblokowują rzadkich przeciwników poprzez poziom ich osiągnięć w Xibaluku.

Dzięki losowym spotkaniom bossów i graniu w środowisku Xibaluku, gracze mogą się upewnić, że poradzą sobie z różnymi wyzwaniami, czy to z każdym przeciwnikiem, na którego się natkną, czy z zagrożeniami wynikającymi z samego obszaru, w którym się znajdują. Należy przemyśleć swoją taktykę i strategię walki bardzo ostrożnie, a także być w pogotowiu na wszelkie nowe spotkania. Gracze będą potrzebować skoordynowanego, drużynowego działania do pokonania wszystkich bossów i ukończenia zadania.

Nowe Wyzwania

Kiedy projektowaliśmy Xibaluku chcieliśmy, by gra stała się jeszcze bardziej interaktywna, stawiając na drodze graczy pułapki i inne grywalne, mechaniczne zasoby w rozgrywkę. Udało nam się wprowadzić pomyślnie udoskonalenia do wielu obszarów, takich jak lochy Czarnego Zamku, gdzie umieściliśmy parę utrudnień, aby dodać życiu graczy nieco trudności. Nasz sprytny i przebiegły zespół wymyślił kilka nowych taktyk i trików dla mieszkańców Xibaluku, dla przykładu:

Utrzymuj w ruchu!

W jednym ze spotkań z bossem gracze będą musieli dopilnować, by przeciwnik znajdował się w ciągłym ruchu, dodatkowo uważając na własne kroki. Jest to wymuszone przez osobliwą pułapkę na obszarze i jeżeli gracz na nią nastąpi – cóż, zdarzą się złe rzeczy. To powinno trzymać w stałym pogotowiu.

Zbrodnicze pochłonięcie!

Podczas walki z jednym z pierwszych bossów, może on właściwie przejąć kontrolę nad umysłem gracza, co powoduje jego bieg do najbliższej celi – co jest równoznaczne z momentalnym utraceniem kontroli nad postacią. Boss będzie krzyczał ”Do twojej celi zbrodniarzu!”. Skoro tylko ktoś znajdzie się w celi, przeciwnik wypowie słowa ”Uwolnij swą duszę” i postać gracza upadnie na ziemię – trup!

Wymagana praca zespołowa!

Na jednym z obszarów podziemi gracze będą musieli współpracować, aby dostać się z punktu A do punktu B. Podczas gdy jeden z nich będzie musiał włączyć pewne mechanizmy, inny będzie kroczył po odpowiednich płytach naciskowych w tym samym czasie. Pozwoli to na bezpieczne przejście jednego z członków drużyny – wszystko za sprawą wysiłku zespołu!

Przemyśl krok!

Jeżeli gracze zaczną zbliżać się do jednego z bossów w lochach, grupa będzie poddawana naciskom, aby iść w różnych kierunkach z kilku źródeł. Jeżeli będą zbyt wolni lub zbyt szybcy, umrą. Gracze będą musieli wiedzieć, gdzie się kierować i jak szybko poruszać, by dostać się do bossa i przetrwać!

Przykładowe spotkania

Xibaluku jest pełne nowych niebezpieczeństw, z którymi gracze muszą się zmierzyć. Przeciwnicy czają się w każdym ciemnym zakątku tego piekielnego miejsca i wiele z nich można spotkać pierwszy raz w Age of Conan. Tu jest parę nowych stworków, z jakimi przyjdzie wam się zmierzyć, przekraczając nieprzyjazny próg podziemi Xibaluku.

Mistrz Straży Więziennej Norach

norach

Norach to jeden z pierwszych bossów, z którymi można się spotkać w Xibaluku. Ten Acheroński strażnik i jego pies, Surberec, mają specjalną więź i oddzielenie ich to ciężkie zadanie. Norah wie także jak uwięzić bohaterów zapuszczających się w podziemia Xibaluku i pożre ich dusze przy okazji, chyba że zdołają uciec!

Czerwony

czerwony

To demoniczny, spijający krew Pikt, wrzeszczący i szalejący całą noc z otchłani Xibaluku. Ten dziki Pikt znany jest z nienawiści do wszystkich i może zarówno atakować poszukiwaczy przygód, jak i mieszkańców Xibaluku. Jego krzyk umożliwia mu ignorowanie bólu, co czyni walkę z nim prawdziwym wyzwaniem. Jest również niezwykłym paranoikiem, co powoduje szał podczas bitwy.

Łupy

Xibaluku oferuje wiele nagród i łupów. Choć z pewnością nie chcemy psuć niespodzianki, przedstawimy parę tych zabawek. To jak wyglądają może tylko dać wyobrażenie o ich potędze, ale to gracz musi ją odkryć na własną rękę!

Uświęcony Hełm

Ciężka Zbroja

hełm

Tarcza Strażnika Krypt

Tarcza

tarcza

Czarne Słońce

Dwuręczne Ostrze

czarne słońce

Upodlona Kościana Czapa

Lekka Zbroja

kościana czapa

Gniew Mędrca

Laska

laska

Spijacz Cienia

Dwuręczne Ostrze

spijacz cienia

Poświęcona Buława

Jednoręczny obuch

buława

Kościorwij

Jednoręczne ostrze

kościorwij

Zarażona Halabarda

Halabarda

halabarda

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...