Podejście Atzela (Atzel's Approach)

2 minuty czytania

Podejście Atzela

Królestwa Kresowe: bandyci i pseudo władcy pragną zagarnąć dla siebie kawałek ziemi w tej chaotycznej krainie, położonej między szarą Cymerią, a bogacącymi się wielkimi miastami Nemedii. Skarbem Królestw Kresowych, posiadanym przez bandyckiego króla Atzela, jest używana przez licznych kupców droga prowadząca do Cymerii. Kontrola nad tą drogą sprawia, że podwładni Atzela są dobrze opłaceni, odżywieni i uzbrojeni.

Górskie przełęcze tej krainy bezprawia duszone są przez lód, a przez górskie kaniony przemyka śnieżyca. Jej wycie brzmi w uszach śmiertelników niczym okrzyki umierającego boga. Każdy, kto przekroczy granicę tych ziem, wchodzi w zasięg wzroku Atzela, obserwującego swoje włości z najwyższych okien swojej fortecy. Okolice twierdzy bandyckiego króla, zwane Podejściem Atzela, roją się od bandytów i złodziei zgromadzonych pod jego sztandarem.

Wielu opowiada historie o śmierci Atzela z rąk Conana Cymeryjczyka. Ale jeśli są one prawdziwe, to jakim cudem bandycki król ponownie stąpa po ziemi? Dlaczego zbóje i mordercy z całej Hyborii stawiają się na jego wezwanie? Dlaczego armia bandytów zalewa wysokie przełęcze Cymerii, zabijając i plądrując z jego imieniem na ustach?

Ruiny dawnej cywilizacji niszczeją na ziemiach Podejścia Atzela. Pada na nie złowieszczy cień niecnej postaci nieludzkich rozmiarów i kształtów. Słowo “smok” przemyka przez wiele ust z niespokojnym sykiem. Inni szepczą “demon” i modlą się do bogów o ochronę. Jaka by prawda nie była, wielki niepokój toczy te krainy. Sąsiadujące królestwa nie przejmują się najeżdżaniem ich granic przez bandy z ziem Atzela. Natomiast władcy Hyborii patrzą na te tereny z rosnącą zawziętością, trzymając już miecze w gotowości. Jedno jest pewne: zło rozmnaża się tutaj nieniepokojone przez nikogo.

Głęboko w kanionach oraz na górskich stokach bandyckie armie wraz ze Stygijskimi czarodziejami trudnią się rozkopywaniem starych osad. Wyciągają z ziemi stare relikwie w nieznanym celu. Wygląda na to, że Atzel zawarł w ostatnich miesiącach niezwykłe przymierze. Czas pokaże jaki wpływ na Hyborię będą mieli bandycki król i jego Stygijscy sojusznicy.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...