Mamut (Mammoth)

2 minuty czytania

Mamut

Mamuty są olbrzymimi bestiami podobnymi do słoni. Posiadają włochate, brązowe futro oraz wygięte kły długości człowieka. Te istoty włóczą się w stadach po ziemiach Nordheimu. Vanirowie oraz Aesirowie polują na nie dla jedzenia, futra i drogocennej kości słoniowej. Futro mamutów jest używane jako koce i zbroje, kły zaś są przerabiane na rękojeść broni lub drogocenną biżuterię z kości słoniowej. Mięso natomiast, którego jest mnóstwo nawet na małym mamucie, potrafi zaspokoić potrzeby klanu na długi okres czasu.

W bitwie to zwierzę jest straszliwym wrogiem. Aby go zabić często potrzeba siły i umiejętności wielu wojowników. Jego gruba i owłosiona skóra jest opancerzona, dlatego nie straszne mu są cięcia mieczy czy ciosy włóczni. Rozwścieczony mamut dzięki swojej wielkiej sile i śmiercionośnym kłom może stratować grupkę nieostrożnych myśliwych. Nawet gdyby był obsypany tuzinem strzał, będzie walczył dalej, próbując zadeptać lub nadziać na swoje kły ludzi, którzy chcą go zabić. Aby stanąć twarzą w twarz z miotającym się w szale mamutem, potrzeba całej siły, którą Crom obdarował człowieka przy narodzeniu. Nie jest to łatwe, gdy ziemia trzęsie się pod stopami wojownika, a przed oczyma ma widmo makabrycznej śmierci oczekującej na niego, gdy znajdzie się pod nogami bestii lub zostanie nadziany na jej kły.

Niektórzy wojownicy spośród Vanirów i ich Ymirishowskich przywódców mają inne zastosowanie dla mamutów żyjących na mroźnych ziemiach Nordheimu. Te wielkie zwierzęta są chwytane i ujarzmiane – czy to przyziemnymi metodami, czy też Ymirishowską magią. Następne używa się je jako bestie wojenne i zabiera się na bitwy, aby zastraszyły wrogów, zanim zostaną spuszczone ze smyczy. W Górach Eiglophian (Eiglophian Mountains) mamuty wędrują w dziczy. Ostatnie plotki mówią o bestii o krwawym futrze, która rzuca cień strachu na Cymeryjskich myśliwych. W Królestwach Kresowych (Border Kingdoms) mamuty są nie tylko rozsiane w dziczy, ale też służą żołnierzom bandyckiego króla Atzela jako bitewne wierzchowce.

W przeszłości czempion północy Grimnir Stormbringer walczył w bitwie na wojennym mamucie. W każdym konflikcie pomiędzy Vanirami, a Cymeryjczykami, mamuty spowodowały straszliwe straty po stronie Cymeryjskich obrońców.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...