Walka na wierzchowcach

3 minuty czytania

Wkrocz w wir walki na wściekłych mamutach lub pędź przez równiny na rumaku. To czas, kiedy uważniej przyjrzeliśmy się walkom na wierzchowcach w Age of Conan.

W grze, gdzie krwawa, brutalna i pełna akcji walka jest darzona tak dużą sympatią, wydaje się rzeczą naturalną dla nas, by stworzyć wierzchowce, które nie będą ujmą dla gry. To oznacza, że poszliśmy o wiele dalej niż inne MMORPG mogą zaoferować.

Włączenie walk na wierzchowcach do Age of Conan jest faktycznie znaczącym krokiem w przód dla całego stylu gry. Zazwyczaj w grach tego rodzaju wierzchowce służą jedynie do przemieszczania się z jednego miejsca na drugie tak szybko, jak to jest możliwe i nie do zadawania obrażeń.

Ale w Age of Conan: Hyborian Adventures wartość wierzchowca nie będzie polegała tylko na transportowaniu – jego zastosowanie będzie o wiele szersze. Podczas gdy inne gry wieloosobowe online zmuszają cię do zejścia z wierzchowca w trakcie walki, Age of Conan umożliwia ci szarżować na wroga na czymkolwiek: począwszy od dzikich morderczych nosorożców do szlachetnych rumaków.

Kiedy wystawiliśmy do projektowania system wierzchowców, wiedzieliśmy, że będziemy musieli zrobić dwie rzeczy: stworzyć pewne uczucie głębi i ekscytacji, w dodatku zrobić to zrównoważenie i uczciwie.

Wolność wyboru

Kiedy w końcu osiągniesz wymagany poziom do posiadania i kierowania wierzchowcem w Age of Conan, będziesz miał szereg wyborów do wykonania zanim kupisz sobie jednego z nich – i nie chodzi tu tylko o wybór jego koloru.

W dodatku wybieranie jakiego typu wierzchowca chcesz (koń, mamut, nosorożec itd.), wiąże się z wyborem pomiędzy różnymi jego odmianami.

Te różne typy wierzchowca mają swoje plusy i minusy. Podczas gdy mamut porusza się powoli i może być trudny do kontrolowania, w ramach rekompensaty zadaje dużą ilości obrażeń. Jednakże koń, mający skłonność do bycia szybkim i łatwym w manewrowaniu, nigdy nie będzie w stanie zadawać takich obrażeń jak mamut.

Są również różnorakie odmiany danego wierzchowca. Niektóre konie są szybsze od innych, podczas gdy inne posiadają ciężkie uzbrojenie. Co wybierzesz zależy jedynie od tego jak wiele masz pieniędzy, jak również od tego jak chcesz aktualnie grać w grę!

Stać się jednością ze swoim wierzchowcem

Heroicznych opowieści o hyboryjskich łowcach przygód, którzy przechodzą przez piekło i wychodzą po drugiej stronie z ich wiernymi rumakami u boku jest wiele w świecie Conana. Stanie się jednością ze swoim wierzchowcem jest ważnym kluczem do sukcesu.

Jadąc na bitwę na swym wierzchowcu w Age of Conan zdobędziesz bonusy, zależące od wierzchowca, którego używasz. Jeśli na przykład używasz mamuta, możesz dostać bonusowe punkty zdrowia, które będą dla ciebie korzystne podczas walki. Ale pamiętaj, że zginiesz, jeżeli dosiadany przez ciebie wierzchowiec umrze – i na odwrót!

System kontrolowania został zaprojektowany w taki sposób, by twój wierzchowiec stał się przedłużoną częścią twej postaci – od sposobu poruszania się, aż po walkę.

„Niektóre z wierzchowców mają pewne przyspieszenie tempa, tak jak mamuty” wyjaśnia Svein Erik Jenset, jeden z projektantów Age of Conan. „Jadąc do przodu na mamucie, faktycznie zobaczysz jak jego szybkość powoli wzrasta, a kiedy powiesz mu stop, nie zatrzyma się od razu – zacznie on powoli zwalniać zanim stanie.”

Z innym przypadkiem mamy do czynienia w momencie walki – ty wraz ze swoim wierzchowcem stajecie się jednością. Jeśli jedziesz konno, będziesz musiał sam celować bronią, by trafić. Z drugiej strony, jadąc na mamucie, to właśnie on zajmuje się walką swoimi wielkimi kłami.

Maszyny śmierci

Walka podczas jazdy jest sztuką, która może być wyzwaniem w Age of Conan. Na przykład, żeby maksymalnie zwiększyć wydajność zadawanych przez ciebie obrażeń, potrzebujesz istotnie przejechać szybko obok twojego wroga i wtedy uderzyć – im jesteś szybszy, tym większe zadasz obrażenia! Oczywiście, to również wymaga od ciebie wiedzy, kiedy dokładnie pozwolić twojej broni uderzyć, inaczej całkowicie chybisz.

Jeśli chybisz, będziesz musiał zawrócić i jeśli będziesz poruszał się szybko, będziesz musiał nawrócić szerokim łukiem. Jeśli ujeżdżasz mamuta, nawet obrót w miejscu zajmuje trochę czasu.

Jest duża różnorodność broni (takich jak włócznie), które możesz używać podczas siedzenia na wierzchowcu, możesz nawet rzucać czary i strzelać z broni dystansowych, jak łuki, ale są również pewne ograniczenia co do używania pewnych combosów lub czarów.

„Będziesz mógł ocenić każdą sytuację oraz zobaczyć czy najlepiej pojechać na bitwę konno, czy zrobić to na własnych nogach.” powiedział Gaute Godager dyrektor gry Age of Conan. „Niektóre wierzchowce są naprawdę dobrymi niszczycielami obozów, podczas gdy inne są w istocie zgniataczami całych budynków.”

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...