Wyrocznia Derketo (Oracle of Derketo)

2 minuty czytania

Wyrocznia Derketo

Jak ćma do światła: tak zwyczajny człowiek Prowincji Khopshef opisuje tajemniczy pociąg ludzi do tej świętej postaci, która nadzoruje całą okolicę ze starożytnej świątyni, stojącej w cieniu wielkiej piramidy na południe od wioski Bubshur.

Zwiedzający, którzy podróżują do świątyni w nadziei otrzymania jednej z wróżb wyroczni, są zafascynowani złotą skórą tego młodego mężczyzny i jego egzotyczną, dwupłciową pięknością. Jego młodzieńczy wygląd maskuje wielką wiedzę i mądrość. Wielu mężczyzn i kobiet, którzy są wystarczająco szczęśliwi, aby móc znaleźć się w jego obecności, wyrzeka się swojego poprzedniego życia i poświęca się służbie jemu.

Kult wyroczni stale się powiększa od jego niedawnego przybycia. Liczne namioty pojawiły się niespodziewanie od tamtego czasu wokół świątyni, aby ugościć w nich jego czcigodnych adeptów. Kultyści kontynuują sprzątanie i naprawianie na wpół zniszczonego budynku świątyni ku chwale ich przywódcy. Dekorują wytarte ściany kolorowymi sztandarami i skrawkami ubrań, aby przywrócić jej dawny blask.

Jednakże wyrocznia nie jest powszechnie kochana. Dobrze rozwijające się kupieckie rodziny, które straciły synów i córki z powodu kultu, nie mogły w ogóle ich widywać. Ich pytania o dzieci były zbywane jedną wymówką za drugą. Mieszkańcy Prowincji Khopshef są zmartwieni stałym napływem nawróconych, którzy opuszczają rodzinną wioskę i poświęcają swoje życie tajemniczej postaci. Jednakże nie mogą wskazać żadnych znaków złej woli czy samego zła w czynach wyroczni. Mimo wszystko ostatnimi dniami grupa emisariuszy Czarnego Pierścienia (Black Ring) przybyła z południowego wschodu i rozbiła obóz na klifie wnoszącym się ponad ponurą piramidą.

Stamtąd emisariusze obserwują wydarzenia w świątyni, przeczuwając, że wydarzy się tam coś złego, na co czekają jak sępy na padlinę. Co to oznacza dla wyroczni i jego fanatycznych adeptów dopiero się okaże. Póki co, ich pojawienie jedynie pogłębia tajemnicę otaczającą kult wyroczni, jak i jego samego.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...