Poitain

1 minuta czytania

Poitain

"…wysokie bujne trawy kołysały się na równinach, gdzie pasały się konie i bydło, z których słynęło Poitain. Palmy i gaje pomarańczowe uśmiechały się do słońca, a przepyszne purpurowe, złociste i szkarłatne wieże odbijały jaskrawo promienie. Była to kraina ciepła i dostatku, kraina urodziwych ludzi i bezlitosnych wojowników."

– Robert E. Howard: Godzina Smoka; Tłumaczenie: Stanisław Czaja


Poitain jest bogatym i żyznym regionem, obfitującym w bogactwa naturalne, takie jak rudy metali i lasy o twardym drzewie. Nic dziwnego więc, że w kraju tym widok poszukiwaczy, górników, traperów czy małych zamożnych społeczeństw rzemieślników nie jest niczym niezwykłym.

Poitain jest dumą Akwilonii. Żyjących tam ludzi łączy silna tożsamość narodowa. Państwo to graniczy z Zingarą, Argos i Ophirem, z którymi to musiało walczyć w obronie swoich ogromnych bogactw. W przeszłości ludność tego kraju opierała się władzy osoby zasiadającej na tronie Akwilonii, jednakże wszystko się zmieniło od kiedy państwem zaczął władać Król Conan. Teraz są oni gotowi stanąć ramię w ramię z mieszkańcami Bossonii i Gunderlandii w obronie królestwa.

Kraj ten znany jest także ze swoich rycerzy i ciężkiej kawalerii. Nie ma widoku, budzącego większą grozę od dziesięciu tysięcy poitiańskich rycerzy, jadących pod sztandarem złotego lamparta. Historia zna już taki przypadek, gdy Król Conan poprowadził ich na czele swojej armii przeciwko nikczemnemu czarnoksiężnikowi Xaltotunowi. W istocie region ten był kluczową częścią sukcesu barbarzyńcy podczas odbijania swojego królestwa. Wyczyny ludzi, biorących udział w tej bitwie, przeszły do legendy.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...