Ymirishowie (Ymirish)

2 minuty czytania

Ymirishowie

Jednym z ostatnich zagrożeń w hordach Vanirskich najeźdźców jest obecność białowłosych, żółtookich wojowników, znanych ich Nordheimskim braciom jako Ymirishowie. Ci wojownicy służą jako dowódcy w wielu oddziałach. Są pobłogosławieni krwią Ymira, która płynie w ich żyłach, przez co są wyżsi, silniejsi i okrutniejsi od zwykłych, śmiertelnych Vanirów.

Ymirishowski wojownik w pojedynkę może sprostać w walce nawet kilku Cymeryjskim wojownikom. Ich siła jest bezkonkurencyjna z powodu płynącej w nich krwi ich boga. Pomimo iż są ludźmi, tak samo jak Vanirowie i Aesirowie z Nordheimu, to są i tak o niebo potężniejsi niż ich północni krewniacy. Nikt nie rozumie dokładniej natury tego ludu lub jak prawdziwa jest boskość ich pochodzenia, ale w ich żyłach na pewno płynie krew prawdziwych synów Ymira – lodowych olbrzymów. Jest jej mniej niż u ich głównego dowódcy Grimnira Stormbringera, ale z drugiej strony wystarczająco, aby uzyskali nadzwyczajną wytrzymałość i sprawność fizyczną.

Ymirishowscy wojownicy są często widywani na czele Vanirowskich patroli lub jako przywódcy Nordheimskich obozów postawionych w Dolinie Conalla (Conall’s Valley), w północnej Cymerii. Odróżniają się nie tylko z powodu swojego wzrostu i śnieżnobiałych lub żółtawych włosów, ale także z powodu migoczących w nocy oczu, odbijających księżycową poświatę, niczym oczy wilków. Kiedy Cymeryjczycy i Vanirowie spotkają się w bitwie, to Ymirishowie zabijają większość wrogów i jako czempioni zagarniają pierwszą „porcję” kobiet, gdy zwycięstwo jest potwierdzone. Takie jest ich męstwo na polu walki i szacunek, że nikt nawet nie próbuje im tego prawa odmawiać.

Vanirowie będący dziedzicami Ymirishów, mają dar panowania nad mrocznymi mocami. Wielu z nich posiada złowieszczą możliwość słyszenia i odpowiadania na Wezwanie Ymira. Mistyczne ciemne moce ich złego boga tryskają w nich, jak młode źródło, karmiąc się ich fizyczną siłą. W Vanirskich obozach rozbitych na podbitych ziemiach północnej Cymerii złotowłosi czarnoksiężnicy, którzy odpowiedzieli na Wezwanie Ymira, szykują paskudne zaklęcia, które rzucają na swoich wojowniczych współbraci.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...