Przewodnik po Przełęczy Ymira

3 minuty czytania

Przełęcz Ymira wprowadza do Age of Conan wiele godzin przygód. Przyjrzyjmy się niektórym lokacjom możliwym do eksploracji, postaciom i zadaniom, które napotkasz w tym krótkim i szybkim przewodniku po Przełęczy Ymira.

Dostać się tam!

Jeżeli ktoś chce przebyć dystans z Cymerii do południowych królestw, najszybsza droga prowadzi przez Przełęcz Ymira. Jest to podróż, która odsłania dzikie piękno północnych ziem, od oblodzonych szczytów, które rzucają cień na pokryte śniegiem pola prowadzące dalej na południe, przez skaliste doliny. Po przejściu przez góry, teren opada w stronę skalistych terenów Królestw Kresowych i wielkich pól Nemedii.

Ale przyszli podróżnicy muszą być ostrożni. Nie wszystko w Przełęczy Ymira jest dobre. Wiatr, który wieje z gór i wyje pośród pól, niesie za sobą smród wojny i śmierci. Zaczęło się to od samozwańczego króla-bandyty Atzela. Thoth-Amon przywrócił Atzela do życia, po tym jak zginął z rąk Conana. W podzięce Atzel przysiągł pomóc czarnoksiężnikowi w jego planach.

Przewodnik po Przełęczy Ymira

Plany te zaczynają przynosić pierwsze owoce.

Klan Maugh

Ludzie Atzela wkroczyli do Przełęczy Ymira, wyganiając stamtąd Klan Maugh – Cymeryjczyków, którzy mieszkali w tym regionie. Bandyci słono zapłacili jednak za każdy zdobyty skrawek ziemi. Jednakże życie w oczach Atzela jest tanie, a jeszcze tańsze w oczach Thoth-Amona. Przywódca Klanu Maugh – Wódz Caden – zarządził, że jego lud nie odda więcej terenu. Odbiją ziemię ich przodków lub zginą próbując.

Przewodnik po Przełęczy Ymira

Caden prócz planów Atzela ma jeszcze inne zmartwienia. Jego uparta córka Ula zaginęła podczas ataku i nie śmiał prosić nikogo z klanu, by ryzykował życie szukając jej na terenie wroga.

Bitwa Mroźnej Bramy

Dalej na północ miała miejsce potyczka pomiędzy ludźmi Atzela, a bandą aesiriańskich podróżników. W regionie znanym jako Mroźna Brama odbyła się wielka bitwa, z ogromnymi stratami po obu stronach. Mało wiadomo o losie Aesirów. Jeżeli żyją, są głęboko na terenie wroga, a ich relacje z lokalnymi Cymeryjczykami są napięte. Lecz na razie ciała ich poległych towarzyszy leżą przysypane śniegiem.

Przewodnik po Przełęczy Ymira

Podróżnicy poruszają się z niepokojem, gdy przypomną sobie legendę Atali, Córki Mroźnego Giganta. Jest powiedziane, że przychodzi ona na pola umarłych i przechadza się wśród nich, a jej nagie ciało błyszczy niczym kość słoniowa. Wywabia ludzi z nawiedzonych pól na pustkowia, by zostali zabici przez jej braci – lodowych olbrzymów, którzy składają czerwone ludzkie serca na ołtarzu Ymira.

Duchy Królów

Na południowych bagnach regionu, których unikał lokalny klan z powodu ich mrocznej sławy, dzieje się coś niepokojącego. Trzy starożytne duchy błądzą po okolicy, nosząc korony dawno martwego Acheronu. A tam, gdzie się pojawią, zmuszają naturalnych mieszkańców bagien do ucieczki z ich ukochanego terenu.

Skąd przybyli ci królowie Acheronu? Odpowiedź leży w ruinach na wschodzie.

Ruiny Karutonii

Ruiny, które dominują w południowo-wschodniej części regionu, należą do Karutonii, niegdyś najbardziej wysuniętego na północ miasta Acheronu. Była ona wspaniałym miastem, rządzonym zgodnie przez trzech króli. Miasto zatrzymywało hordy barbarzyńców, a tysiące barbarzyńskich niewolników było poświęcanych na ich wielkim amfiteatrze.

Przewodnik po Przełęczy Ymira

Lecz to rozwścieczyło barbarzyńskie hordy. Dokonały one szturmu na miasto i spaliły je. Był to początek upadku Imperium Acheronu. Dzisiaj ruiny są pełne Czarnoksiężników Czarnego Pierścienia, szukających reliktów. Krąży pogłoska, że otworzyli oni drogę do Amfiteatru Karutonii i pożywiają się na mrocznym dziedzictwie ofiar, które niegdyś tutaj składano.

Amfiteatr Karutonii

Amfiteatr, kiedyś miejsce strasznych poświęceń, teraz służy jako ogniwo dla zła w Przełęczy Ymira. Członkowie Czarnego Pierścienia przychodzą tutaj i wałęsają się swobodnie, a kilkoro z wielkich sojuszników Thoth-Amona przebywa w nim.

Przewodnik po Przełęczy Ymira

W ruinach bytuje Dimensionalist. Skrętem nadgarstka, ten mistrz nekromancji może przyzwać całą armię z głębin próżni. Jego kreatury są lojalne i niezwykle zabójcze. Opiekun Czeluści zamyka dusze, które on przyzywa z ciemności. Wskrzesza dusze zwierząt, które niegdyś walczyły dla sportu w amfiteatrze i trenuje je, by spełniały jego wolę.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...