Kapitan Łajby Amyr (Boat Captain Amyr)

1 minuta czytania

amyr

Właściciel Dumy Luxora to barczysty mężczyzna o imponującej budowie z głośnym, rozkazującym głosem, przyzwyczajony do wydawania rozkazów.

Na pustyni w królestwie Stygii ospałe wody rzeki Styks obfitują w małe i duże łodzie przewożące ładunek oraz pasażerów promów z miasta do miasta. W prowincji Khopshef nie ma kapitana o większej sławie niż tęgi Amyr, właściciel barki o równie znanej nazwie "Duma Luxora". Podróżuje on między prowincją, a miastem Khemi. W przeciwieństwie do wielu łajb pływających po wodach Styksu, Duma Luxora jest wiekowa, acz zadbana, z kadłubem malowanym jasnymi kolorami i odpowiednim wyposażeniem na pokładzie. Mężczyzna zarabia na transporcie towarów i przewożeniu ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na koję w podróży do małej wioski Bubshur.

To surowy kapitan, który wymaga ścisłej dyscypliny na pokładzie, a jego sposób traktowania pasażerów i załogi jest dosadny i prosty. Sprytny, srogi typ ze smykałką do interesów, co uwidacznia duży, jedwabny turban i złoty kolczyk w uchu, zbliżając jego wygląd do księcia mrocznej rzeki.

Choć Amyr nie jest zbyt towarzyski, to wiadomo, że często odwiedzał miasta na wyspach Pasztunów, gdzie panuje duch niezależności i wolność od polityki Stygii lub Semy. Jak głosi plotka, przez wiele lat był blisko Semiry – kapłanki Derketo, stając się "żarliwym" wyznawcą. Ale wielce ryzykownym byłoby sugerować mu coś podobnego prosto w twarz.

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...