Stygijczycy (Stygians)

3 minuty czytania

Stygijczycy

Stygijczycy są starożytnymi, chylącymi się ku upadkowi ludźmi, zrodzonymi w kulturze, która jest starsza o ponad półtora tysiąca lat od sąsiadujących z nimi królestw północy.

Zostali zdominowani przez bezwzględną teokrację poświęconą kultowi wężowego boga Seta. Stygijczycy są mistrzami w dziedzinie okultystycznych sekretów i diabelskiej mocy. Ich wiedza jest legendarna, a biegłość w sztukach magicznych nie ma sobie równych na całym świecie. W przeciwieństwie do innych Hyboryjskich królestw, Stygijczycy mało dbają o to, co dzieje się za ich granicami. Podczas gdy Akwilończycy i Nemedianie liczą swój majątek zgromadzony w zamkach i liczne armie, uczeni kapłani Stygii w ogóle nie przejmują się takimi błahostkami. Już dawno temu nauczyli się, że prawdziwa potęga spoczywa w wiedzy i paktach z mrocznymi mocami, starszymi niż sam wszechświat.

Gracze w Age of Conan: Hyborian Adventures szybko zauważą, że Stygijczycy doskonale nadają się do gry fabularnej. Są oni owiani różnymi tajemnicami i wprost stworzeni do magii. To doskonała nacja dla tych, którzy chcą grać inteligentną i roztropną postacią, skrywającą w swoim ciele wielką moc. Mogą oni również wybrać grę Stygijskim łotrzykiem, którego głównym celem jest grabież skarbów, które można znaleźć w posiadłościach bogaczy. Stygijczycy różnią się od siebie i mogą podążać wieloma ścieżkami życia. Gracze odkryją mnóstwo możliwości rozwoju swej postaci, jeżeli zdecydują się wkroczyć do Hyborii jako jeden z nich.

Stygijskie społeczeństwo jest podzielone na trzy surowe, dziedziczne kasty: szlachta, arystokracja – zwana też kastą średniozamożną oraz chłopi. W dzisiejszych czasach przedstawicieli szlachty zostało niewielu. W przeciwieństwie do niższych klas, których krew była ciągle mieszana z krwią Kothian, Shemitów i Kushitów, przedstawiciele Stygijskiej szlachty są wysocy, ciemnowłosi z jasną, w kolorze kości słoniowej skórą. Są rzadko widywani, nawet w największych Stygisjkich miastach. Wolą spędzić swoje życie w lenistwie i na medytacji w swoich perfumowanych lotosem posiadłościach, niż podróżować za granicę.

Stygijczycy

Kasta średniozamożna składa się ze Stygijskiej arystokracji i jest prawdziwą siłą rządzącą królestwem. Członkowie tej klasy są wysocy, ale posiadają ciemną skórę, ciemne włosy i jastrzębiowaty nos. To z niej wywodzą się uczeni i kapłani, którzy zarządzają wieloma świątyniami królestwa i utrzymują sławne biblioteki. Pod nimi znajduje się chłopstwo, posiadające niższą rangę, naturalnie ciemną skórę i mocniejszą budowę ciała. Arystokracja rządzi chłopstwem żelazną pięścią, strącając ją w uczucie absolutnej uległości i strachu. Istnieje ona tylko po to, aby służyć wyższym klasom i karmić apetyt ich boga Seta. Nawet najmniejsza oznaka nieposłuszeństwa wystarcza, aby doznać bolesnej śmierci w komnatach tortur, w miastowych świątyniach.

Stygijczycy są ludźmi przedkładającymi przebiegłość, inteligencję i zręczność ponad brutalną siłę. Miecze i topory są charakterystyczne dla barbarzyńcy, a nie cywilizowanego człowieka. Z tego powodu większość Stygijczyków spotykanych poza granicami swojego królestwa, to zazwyczaj uczeni lub poszukiwacze wiedzy. Zdobywanie takowej może przybrać wiele form: trenowanie magii, studiowanie ciała i sztuk leczniczych, trening skradania się lub złodziejstwa. W oczach Stygijczyków żadna praca nie hańbi, o ile pogłębia intelekt, wiedzę i dyscyplinę. Są to wartości, których według nich brakuje młodszym wiekiem królestwom.

W Age of Conan: Hyborian Adventures pociąg Stygijczyków do magii jest szczególnie oczywisty. Ich umiejętność władania starożytnymi mocami stworzyła z nich jedyną z trzech ras, która może być Magami. Również jedynie Stygijczycy, którzy zdecydują się być Kapłanami, mogą podążać ścieżką Burzy Seta. Stygijscy Magowie mogą zostać Nekromantami, Zwiastunami Xotli lub Demonologami. Ci, którzy wybiorą drogę Łotrzyka lub Kapłana, spędzą przyszłość jako Skrytobójcy bądź Łowcy. Ich przewaga w magii ma jednak swoją ceną – Stygijczycy nigdy nie mogą zostać Żołnierzami.

Klasy dostępne dla Stygijczyków:

  • Mag: Demonolog, Nekromanta, Zwiastun Xotli
  • Kapłan: Burza Seta
  • Łotrzyk: Łowca, Skrytobójca

Źródło: community.ageofconan.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...